Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi

08.03.2021
1.456
Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi

Şifalı bitkiler olarak eklem, kireçlenme, romatizma dan dolayı diz ağrısına ne iyi gelir konusu ele alacağız. Diz ağrısına bitkisel tedavi yöntemlerini bize Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ve Prof.Dr. Ahmet MARANKİ hocalarımızın kürleri ile derman bulacağız. Diz ağrısı bitkisel tedavi yöntemlerine anlatmadan önce diz ağrısı belirtilerini ve dizimizi tanıyalım..

 

 

Diz vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir. Dizimiz daimi olarak gün içinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzdende incilme ve aşınması imkanı yüksek bir eklemimizdir.

Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi 1

Diz ağrısının belirtileri kimi zaman şişme kimi zaman kızarma kimi zamanda hareket kısıklığı olarak kendisini gösterir. Diz şişmeleri genelde herhangi bi darbe ve ters hareket etme neticesinde meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme sonucu ortaya çıkmaktadır.

 

 

Diz kireçlenmesi demişken sitemizde yer alan alan dizde kireçlenmeye iyi gelen Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU ‘nun çınar yaprakları ile hazırlamış olduğu şifalı bitkisel kürünü öneririz. Diğer diz ve diz kapağı ağrıları için ise Prof.Dr.İbrahim SARAÇOĞLU ‘nun şifalı bitkiler ile hazırlamış olduğu kürünü denemenizi öneririm.

DİZ AĞRILARI İÇİN BİTKİSEL KÜR
Diz ağrıları için yapacağımız bitkisel tedavi kürü için ihtiyaç duyduğumuz malzeme listesi ölçüleri ile beraber aşağıda belirtilen listedeki gibidir.

2 Çorba Kaşığı Kil
2 Çorba Kaşığı Buğday Kepeği
1 Çorba Kaşı Kaya Tuzu
1 Çay Kaşı Menekşe Yağı
1 Çay Kaşı Biberiye Yağı

Diz Ağrısına Bitkisel Tedavi 3

DİZ AĞRILARI İÇİN ŞİFALI BİTKİSEL KÜR HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI
Hazır durumda bulundurduğumuz malzemeleri alacak boyutta bir tencereye sırasıyla 2 Çorba kaşığı kilimizi ve ardında 2 Çorba kaşığı buğday kepeğini ilaveten 1 Çorba kaşığı kaya tuzumuzu sonrasında 1 Çay kaşığı menekşe yağı ve 1 Çay kaşığı biberiye yağımızı ilave edelim. Diz ağrısına iyi gelen şifalı kürümüzü kısık ateşte vucudumuza sürebileceğimiz sıcaklıktaoluncaya kadar kararak ısıtalım.Hazırladığımız kür macun kıvamına gelecektir.

DİZ AĞRILARI İÇİN ŞİFALI BİTKİSEL KÜR UYGULANIŞI
Vücudumuza süre bileceğimiz sıcaklıktaki şifalı bitkisel kürü dizimizin ağrıyan bölgesine sürelim, daha sonrasında buzdolabı streçli ile dizimizi saralım. Bekleme süresi olarak süre yoktur arzu ettiğiniz zamana kadar bekleyebilir ve kürü diz ağrılarınızdan kurtulana kadar uygulaya bilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.