Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Antibiyotikten 10 kat daha güçlü karışım

08.03.2021
1.665
Antibiyotikten 10 kat daha güçlü karışım

Hasta olduğumuz vakitler “hızlı iyileşmek” adına kapısını çaldığımız antibiyotiklerin bilinçsiz kullanımı sağlığımız için pek hoş etkilere sahip değil. Kontrolsüz kullanılacak olan antibiyotiklerin ciddi yan etkileri:

 

 

1. Alerjik reaksiyon oluşturma

Alerjij reaksiyon sonucu ciltte kaşıntı veya döküntü meydana gelebilir. Bahsettiğimiz bu kaşıntı hafife alınacak bir sonuç değl, çünkü ileri aşamaları ne yazık ki ölümle sonuçlanacak kadar şiddetli olabiliyor.

2. Karaciğere fonksiyonlarını bozma

 

 

Karaciğer hastalığı olan kişiler antibiyotik kullanımını kesinlikle doktor kontrolünde yapmalı. Aksi taktdirde karaciğerde ciddi tahribatlara sebep olabiliyor.

3. Böbrek yetmezliği

Bilinçsiz antibiyotik kullanımı neticesinde böbrekler üstünde toksik etkiler oluşturabilir. Bu toksikler organ yetmezliğini tetikler.

4. İshale yol açma

 

 

Antibiyotik kullanımı floradaki mikropların ölmesine sebep olabilir ve sonuç olarak kötü mikropların üremelerini sağlar. Bu etkileşim sonucu kişide ishal oluşabilir.

Bu etkilere maruz kalmamak için öncesinde doktorunuza danışın ve muhakkak doktor kontrolünde kullanın. Peki bu kışı antibiyotiksiz atlatmak isteyenler ne yapmalı?

Bunun cavabı çok kolay çünkü ilacımız kendi mutfağımızda. En doğalın, ev yapımı gripsavar tarifimiz üstelik antibiyotiklerden katbekat daha kuvvetli.

Bağışıklığınızı güçlendiren doğal karışım için malzemeler:
karisim

1/2 kavanoz orgabik bal

 

 

10 diş sarımsak

5 çay bardağı elma sirkesi

Nasıl hazırlanır?

Sarımsakları birer birer temizledikten sonra tüm malzemeleri blender’a koyun ve yaklaşık 2 dakika boyunca karıştırın.

Hazırladığınız karışımı cam kavanozda muhafaza edin.

Bu karışımı 5 gün boyunca tüketin. Beş gün sonunda yenisini hazırlayabilirsiniz.

Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı tüketin. Kış boyunca uygulayabileceğiniz bu karışımın gripten korumanın beraberinde yüksek tansiyonu da düşürme etkisine sahip. Bu etkisini ise 2 hafta düzenli kullanımın ardından görebilirsiniz.

Not: Karışım doğal olsa da kullanmadan önce doktorunuza danışın, çünkü malzemelere karşı herhangi bir alerjik durumunuz olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.