Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Süt Kaymağını Cildinize İyice Yedirin Bakın Neler Oluyor?

07.03.2021
815
Süt Kaymağını Cildinize İyice Yedirin Bakın Neler Oluyor?

Kahvaltılarda severek tükettiğimiz ve hemde vücut sağlığına bir hayli yararlı olan süt kaymağının cilde de iyi geldiğini biliyor muydunuz? İşte süt kaymağının cilde yararları ve yapılan maske tarifleri… Süt kaymağı; günün her saatinde tüketebileceğiniz, hem kahvaltıda hem de şerbetli tatlılarının yanında enfes bir ikili oluşturabileceğiniz daha sağlıklı bir vitamin deposudur. Marketlerden alınanlar yerine evde kendiniz de kolayca yapabileceğiniz taze taze süt kaymağı, vücut sağlığına olduğu kadar cilt güzelliğine de pek çok yararı bulunur. Süt kaymağının cilde yararlarını ve süt kaymağı ile evde yapabileceğiniz maske tariflerini araştırdık.

 

 

Süt Kaymağını Cildinize İyice Yedirin Bakın Neler Oluyor? 1

– Süt kaymağı, özellikle kuru ciltler için adeta bir mucizedir. Cildi içten besleyerek kalıcı bir biçimde nemlenmesini sağlar. – Süt kaymağı düzenli bir biçimde kullandığında gözle görülür şekilde olumlu sonuçlar gösteriyor. – Peeling etkisi veren süt kaymağı, cildin üst tabakasındaki ölü derileri atar. – Cildi yumuşatarak, pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. – Solgun ciltlerin kısa bir süre içinde parlak gösteren süt kaymağı, sivilce izlerininde azalmasında büyük rol oynar. – Süt kaymağı cildi onaran ve ciltteki yaraların hızlı bir biçimde iyileştirir. – İnce kırışıkların görünümü azaltan kaymak maskesi, hemde cildin sıkılaşmasını sağlar. 1 tatlı kaşığı taze süt kaymağını 1 tatlı kaşığı süzme bal ile güzel bir şekilde karıştırın. Daha sonra temiz cildinize uygulayarak 20 dakika bekletin. Ilık suyla cildinizden temizleyebilirsiniz.

1 çorba kaşığı taze süt kaymağı ile zeytinyağını karıştırın. 20 dakika kadar bekletin. Ilık suyla cildinizden temizleyebilirsiniz. 2 çorba kaşığı yulaf ununu 2 su bardağı suyla pişirin. Ardından süzün ve 3 çorba kaşığı süt kaymağı ile güzel bir şekilde karıştırın. 20 dakika kadar cildinizde bekletin. Kısa sürede değişimi siz de fark edeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.