Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Gözlerinizin Altına Kahve Telvesi Sürerseniz..

07.03.2021
538
Gözlerinizin Altına Kahve Telvesi Sürerseniz..

Çok mu ağladınız, Çok yorgun musunuz, İyi uyuyamadınız mı, veya akşamdan kalmamısınız ? Bunların en sık görülen ve güzelliğimizi bozan tarafı göz altı morlukları.. Pek. Göz altı morluklarına çözüm nedir ? Hemen cevabı verelim. Evde yapacağınız bazı doğal ve pratik uygulamalar ile, göz altı morluklarından anında kurtulabilirsiniz.. İşte sizlere bir kaç tavsiye. Göz altlarında oluşan morluk ve şişlikler sizi çok kötü gösterebilir. Göz altı torbalarına evde maske uygulayarak bu büyük sorundan çok kolayca kurtulabileceksiniz. Kötü görünümün beraberinde olduğunuzdan çok fazla yaşlı görünürsünüz. Belki şimdiye kadar çeşitli yollar denediniz ama göz altı morluklarınıza bir türlü çare bulamadınız. Size vereceğimiz harika maske tarifleri eminiz ki çok işinize yarayacak..

 

 

GÖZ ALTI MORLUKLARINA BİTKİSEL ÇÖZÜM
METAL KAŞIĞIN HARİKASI
Bir metal kaşığı buzluğa koyun ya da soğuk suyun altında bir süre tutun. Soğuttuğunuz kaşığı baş aşağı gözlerinizin üzerine koyarak bir süre bekletin. Morlukların hemen kaybolduğunu göreceksiniz..

GÖZ ALTI MORLUKLARINA HEMOROİD KREMİ
Bir kaç senedir öğrendiğimiz bu uygulamanın sırrı esasında basit. Hemoroid kremi damar toparlayıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle de göz altı morluklarında ve torbalarında çok ise yarar. Hemoroid kreminde göz kapaklarınıza biraz sürün ve şişliğin inmesini bekleyin.Ama bunu yapmanızı pek önermiyoruz.. Çünkü dikkat edilmez ise ya da uzun vadeli uygulanırsa, gözlerde kalıcı hasara ve körlüğe neden olabilir.
Woman Holding Cucumber Slices over Eyes

SALATALIK DİLİMLERİ
İşte en çok bilinen göz bakım uygulaması.. Cindy Crawford da dahil bir çok ünlünün kullanmış olduğu bu yöntem çok yararlı..

 

 

SİYAH ÇAY POŞETİ
Göx altı morlukları için yukarda saydığımız malzemelerin hiç birisini bulamıyorsanız, siyah çay poşetleri de işinize bir hayli yarar. Çay poşetlerini ılık veya soğuk suda on dakika bekletin.Hafifçe bastırarak göz bölgenizde gezdirin. Çaydaki bir madde gözlerinizde biriken suyu çekiyor.

GÖZ ALTI MORLUKLARINA PATATES
Bir patates alın, dilimleyin ve göz/gözaltı bölgesine uygulayın. Yüzünüz dilimlerdeki potasyumu emecek ve hoş olmayan morluklar azalacaktır. Rendeleyip hafifçe suyunu sıkarak da uygulayabilirsiniz.

GÖZ ALTI MORLUKLARINA KAHVE TELVESİ
Türk kahvesinin telvesini göz altına kullanabilirsiniz… Şekersiz olarak Az miktar türk kahvesini bir miktar suyla karıştırıp, göz altına sürün. 5-10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.Morluklara ve şişliklere çok iyi gelen kahve telvesi uygulamasını göz altı derisi çok ince olduğu için sık yapmayın 10 günde bir yapmanız yeterli olacaktır. Ünlü markalarda göz altı kremlerinde kafein kullanıyorlar.Doğal telveyi sürmenin hiç bir zararı yoktur. Bakışlarınızdaki canlılığa siz bile inanamayacaksınız..

GÖZ ALTI TORBALARINA ANLIK YÖNTEM
Eğer yaşamınız boyunca çok fazla göz altı morluğu veya şişliği yaşamadıysanız ve o günlük fazla yorgun, stresli ve uykusuz olduğunuzdan dolayı böyle bir sorunla karşılaştıysanız bu kolay göz altı torba maskesi tam sizin için.
Yarım salatalığı rendeledikten sonra 1 tatlı kaşığı kadar küçük bir kaseye koyarak üzerine koyduğumuzun salatalığın yarısı kadar süt tozunu ilave ederek iyice karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz maskeyi göz altlarımıza sürerek 15 dakika kadar bekliyoruz, salatalığı tek başına ince dilimleyerek de maske olarak kullanabilirsiniz ama süt tozu ile daha etkili olacaktır. Çok daha kısa bir yöntem için buzları bir bez içerisine koyun ve göz altlarına uygulayın, morluk ve şişliği büyük oranda azaltır.

 

 

GÖZ ALTI TORBASINA NANE VE ÇAY
Göz altınızda oluşan şişlikler ara ara meydana geliyorsa bu anlatacağımız maskeyi haftada 1-2 defa kullanarak etkili bir çözüm elde edebilirsiniz. Bir çay kaşığı nane ve çayı bir su bardağı sıcak suyun içerisine atarak karıştırıyoruz. Bir süre dinlenmeye bırakıp nane ve çayın çökmesini bekliyoruz, karışımın suyunu ayıkladıktan sonra posayı küçük bir bez içine koyara göz altlarımıza yavaşça uyguluyoruz. Hani bir yerinizi vurursunuz şişer de buz tedavisi yaparsınız ya aynı onun gibi uygulayacaksınız. Bu maske sayesinde göz altı torbalarının yok olduğunu fark edeceksiniz.

GÖZ ALTI TORBASINA IHLAMUR TEDAVİSİ
Göz altı torbalarınız artık sizin canınızı çok fazla sıkmaya başladıysa biraz daha etkili bir maske ile bakım yapmanız gerekiyor. Bu maskemiz etkili olmasına karşın diğer maskelere oranla uygulaması çok daha basittir. Bir bardağın içerisine sığacak kadar ıhlamuru bir bardak sıcak su içine atarak demlenmesini bekliyoruz. Yeterli koyuluğa geldikten sonra ıhlamur suyunu pamuğa bandırarak göz altı torbalarımıza dikkatli bir biçimde sürüyoruz. Bu tedaviyi de haftada 2-3 sefer kullanarak etkili sonuçlar alabilirsiniz.

GÖZ ALTI TORBASI İÇİN GÜL SUYU
Gül suyunun cildi güzelleştiren etkisini bilmeyen kalmadı, pek çok ünlü bayan bu yöntem sayesinde cildini nemli ve canlı tutabiliyor. Göz altı torbası için hazırlayacağımız bu maske bildiğimiz hazır gül suları ile olmayacak. 2 yemek kaşığı gül kurusunu aynı oranda suyun içerisine atarak bir süre bekleyeceğiz. Gülün içerisindeki faydalı mineraller suya karıştıktan sonra pamuk ile göz altlarımıza uygulayacağız. İsterseniz bu maskeden sonra hazır gül sularından kullanarak cildinize canlılık kazandırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.