Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

KARARAN OCAK GÖZLERİNİ TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

06.03.2021
2.156
KARARAN OCAK GÖZLERİNİ TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Kararan ocak gözlerini temizlemek için pek çok farklı yöntem bulunuyor. Bu metotları bir araya toparlayıp burda paylaştık. Ocağınızda bulunan gözler bir süre sonra kararmaya başlıyor.

 

 

A-teşin etkisiyle bir süre sonra kararak k-ötü görünüm alan ocak gözleri bayanların canını sıkmasını fazlası ile başarıyor. Böyle olunca da bayanlar bunları nasıl temizleyeceğinin derdine düşüyor. Oysa ki hiç dert edilecek yok. Evinizde bulunan malzemeleri kullanarak ocak gözlerinde biriken kiri temizleyebilirsiniz.

Ocak gözleri tertemiz görünecek ve içiniz ferahlayacaktır. Bir kaç farklı yöntem ile ocak gözlerini temizleme işini halledebilirsiniz..

 

 

KARARAN OCAK GÖZLERİNİ TEMİZLEME YÖNTEMLERİ 1

SABUNLU SU İLE OCAK GÖZLERİNİ TEMİZLEME
Sabunlu su kullanarak kararmış olan ocak gözlerini temizleyebilirsiniz. Bir kabın içine ılık su ekleyip sonra da parçalar halinde sabun ekleyiniz. Kirli olan ocak gözlerini içerisine atın. Bir kaç saat bekledikten sonra sabunlu su içerisinden ocak gözlerini çıkarın. Sonrasında ise sabun ve bulaşık teli yardımı ile ocak gözlerinde kalan kirleri temizleyebilirsiniz.

LİMON TUZU VE SİRKE İLE KARARAN OCAK GÖZLERİNİN TEMİZLİĞİ
Limon tuzu ve sirke karışımı bir ev yapımı temizleyici hazırlayarak kararan ocak gözlerini temizleyebilirsiniz. Zorlu lekeler bu karışım sayesinde bütünüyle geçecektir.

KARARAN OCAK GÖZLERİNİ TEMİZLEME YÖNTEMLERİ 3

MALZEMELER:
2 çay bardağı sirke

 

 

4 y, kaşığı limon tuzu

1 Litre su

Yarım su bardağı sabun parçaları

Bulaşık teli

Hazırlanışı: Suyu ısıtıyoruz. Su ısındıktan sonra elimizdeki malzemeleri ( sabun, sirke ve limon tuzu ) içerisine atıyoruz. Sonra hazırlanan karışımın içine ocak gözlerinide atın. 1 saat gibi bir süre geçtikten sonra bulaşık teli ile ocak gözlerini temizleyin. Sonrasında ocak gözlerini kurutarak yerine yerleştirebilirsiniz. Böylelikle ocak gözleriniz parıl parıl parıldayacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.