Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

HELİKOPTER KAZASI

04.03.2021
537
HELİKOPTER KAZASI

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bir a-skeri he-likopterin dü-ştüğü, AFAD ve sağlık ekipleri o-lay yerine sevk edildiği bildirildi. İlk belirlemelere göre Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şe-hit o-ldu.

 

HELİKOPTER KAZASI 1

 

Bitlis’te a-skeri he-likopter dü-ştü! 9 ask-erimiz şe-hit oldu

 

 

HELİKOPTER KAZASI 3

Tatvan ilçesine bağlı Çekmece köyü yakınlarında bir helikopterin dü-ştüğü belirtildi. Çekmece köyü yakınlarında saat 17.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir sebeple bir helikopterin dü-ştüğü i-ddia edildi. Bölgede yoğun sis etkili oldu.

HELİKOPTER KAZASI 5

SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA
Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Ko-mutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

 

 

HELİKOPTER KAZASI 7

Arama çalışmaları neticesinde helikopterin ka-za kırıma uğradığı -espit edilmiştir. Söz konusu elim kaza sonucunda; helikopterde bulunan kahraman si-lah arkadaşlarımızdan 9’unun şe-hit olduğu, 4 kahraman s-ilah arkadaşımızın ise ya-ralandığı be-lirlenmiştir.

HELİKOPTER KAZASI 9

Y-ARALI PERSONELİMİZİN HASTANEYE SEVK EDİLMELERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR.BİZLERİ DERİN BİR A-CI VE ÜZÜNTÜYE BO-ĞAN BU ELİM O-LAYDA Ş-EHİT OLAN KAHRAMAN Sİ-LAH A-RKADAŞLARIMIZA ALLAH’TAN RAHMET, DEĞERLİ AİLELERİNE, YAKINLARINA, TÜRK S-İLAHLI K-UVVETLERİ İLE ASİL MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI VE SABIR, Y-ARALI PERSONELİMİZE A-CİL Şİ-FALAR DİLİYORUZ.

HELİKOPTER KAZASI 5
ELAZIĞ 8. KOLORDU KOMUTANI KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞE-HİT O-LDU
Elazığ Milletvekili Tolga Ağar yapmış olduğu paylaşımda “Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopterin d-şmesi sonucu şe-hit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’a ve şe-hit as-kerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza a-il şi-falar diliyorum. Milletimizin başı s-ğolsun.” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.