Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün

03.03.2021
2.535
Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün

Cildimizin güzelliği ve sağlılığı çoğunlukla kan dolaşımına bağlı bir durumdur. Kan akışını sağlayarak cilt tonunu iyileştirebilir, cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Asyalı bayanların bulmuş olduğu bu yöntem için hangi malzemelere ihtiyacınız olduğu hemen sayalım. 1 adet çay ya da tatlı kaşığı, Hindistan cevizi yağı ya da normal nemlendirici bir krem.

 

 

GÖZ ALTI ŞİŞLİKLERİNİ YOK EDEN YÖNTEM

Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün 1
Soğuk bir kaşığın dışbükey tarafını gözlerinizin altına yerleştirin ve yukarı ve aşağı ve ileri geri hareket ettirin. Gözlerinizin altına krem uygularsanız, hareketleriniz daha yoğun olabilir. Süre 1-2 dakikadır. Şişmiş göz kapaklarından kurtulmak için: Gözlerinizi kapatın ve soğuk kaşığın dışbükey tarafını yerleştirin. Kaşıklar ısınsın, soğuk suya daldırın ve tekrar gözünüze koyun. 5-7 kez tekrarlayın.

KAŞLARINIZIN ARASINDAKİ KIRIŞIKLIKLARDAN KURTARAN YÖNTEM

Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün 3

Burun köprüsünün üst kısmına soğuk bir kaşık yerleştirin ve hafifçe bastırın. Alnınızın üst kısmına doğru ilerleyin. Ilık bir kaşık kullanarak aynı eylemleri tekrarlayın.

KAZ AYAKLARINDAN KURTARAN YÖNTEM

Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün 5


Soğuk kaşıkların arkasını gözünüzün dış köşelerine yerleştirin. 5-7 kez dairesel hareketlerle, şakaklarınıza doğru ilerleyin. Kaşıklarınız ısındığında değiştirin ve 5 kez aynı işlemi uygulayın.

ALIN KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTARAN YÖNTEM

Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün 7

Ilık kaşıkları alnınızın ortasına yerleştirin ve dairsel hareketlerle şakaklarınıza uygulayın. Sonra başladığınız noktaya, alnınızın ortasına geri dönün. Kaşıklar soğuduktan sonra tekrar ısıtın. Masajın süresi 2-3 dakikadır.

MİMİK KIRIŞIKLIKLARINDAN KURTARAN YÖNTEM

Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün 7
Ağzınızı açın ve dudaklarınızı hafifçe uzatın. Isıtılmış kaşıkları burnunuza sol resimde gösterildiği gibi yerleştirin. Kaşıkları dairesel hareketlerle ağzınızın her iki köşesine taşıyın. Dairesel hareketlerle, burnunuzun altına geri dönün. 5-7 kez tekrarlayın.

DEKOLTE BÖLGESİ İÇİN

Kaşık masajını doğru uygulayarak genç görünmek mümkün 11
Sıcak kaşıkları yerleştirin ve dairesel hareketlerle köprücük kemiğine taşıyın, tüm dekolte bölgesine masaj yapın. Kaşıkları soğuk suya batırın ve aynı hareketleri tekrarlayın. Sıcak ve soğuk kaşıkları 10 kez değiştirmeye devam edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.