Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Bardak İçerek Eritiyor

02.03.2021
3.272
Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Bardak İçerek Eritiyor

Sağlığınıza oldukça faydalı olan zencefil, antik çağlardan beri çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Zencefil yaygın olarak sallama çay biçiminde satılıyor. Enerji vermesinin beraberinde metabolizmayı da hızlandırıyor. Sizlere, zencefil suyu ile güne başlamanın ne kadar iyi bir fikir olduğunu aktaracağız. Zencefil suyunun faydalarını arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

 

 

ZENCEFİL TAKVİYESİ

Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Bardak İçerek Eritiyor 1
Yüzyıllardır zencefil alternatif tıpta kullanılmaktadır. Yararları arasında şunlar var:

SİNİR SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR
Antioksidan özelliği ile dikkati çeken zencefil hemde iltihap da söküyor. Sinir sistemini güçlendirmek için muhteşem bir takviye. Hastalığı geçirmekten çok hasta olmamanıza yarıyor diyebiliriz. Mesela soğuk algınlığınız var ise zencefil fazla işe yaramayacaktır. Ancak düzenli şekilde zencefil tüketirseniz soğuk algınlığına yakalanma şansınız azalır.

 

 

MİDEYİ RAHATLATIR
Zencefil, sindirim enzimlerinin verimliliğini arttırarak midenizin rahatlamasını sağlıyor. Ek olarak mide şişkinliği ve kabızı önlüyor.

EKLEM VE KAS AĞRILARININ GEÇİRİR
Georgia Üniverstesi’nde yapılan bir araştırmada hergün belli miktarda zencefil tüketmeniz halinde eklem ve kas ağrılarınız %25 oranında azalıyormuş. En iyi sonucu elde etmek için sabah aç karnına zencefil ya da zencefil suyu tüketmek gerekmektedir.

ADET AĞRISINI AZALTIR
Zencefil yalnızca eklem ve kas ağrılarını değil hemde adet sancısını da azaltıyor. 150 bayanın katılmış olduğu bir deneyde, herkese adet dönemi sırasında zencefil verildi. Hemen hepsi sancılarının hafiflediğini söyledi.

YAĞ YAKICI OLARAK ZENCEFİL
Zencefilin, yağ yakımını hızlandırdığını duymuşsunuzdur. Duyduklarınız teknik olarak doğru. Zencefil özellikle bel ve kalçadaki yağların yakımında çok etkili.

 

 

Ancak bir gerçeği de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Günlük aldığınız kalori, yaktığınız kaloriden az olmalı. Aksi halde zencefil tek başına kilogram vermenizi sağlamaz.

Top Health’e konuşan Diyetisyen Karin Magnusson, “Genelde karbonhidrat ve yağ yakarız. Yağ yakımı bir hayli zor. Kas oranınızı arttırarak yağlarınızı yakabilirsiniz. Zencefil bu manada size yardım ediyor” dedi.

SABAH AÇ KARNINA ZENCEFİL TÜKETİMİ
En önemlisi zencefilin sabah aç karnına tüketilmesi. Columbia Üniversitesi’ndeki incelemelerde, her sabah kahvaltı masasına zencefil ekleyenlerin eklemeyenlere oranla ekstradan 43 kalori yaktığı görüldü.

Üstelik artık zencefilli sallama çaylar satılıyor. Yine zencefil alarak kendi çayınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Suyu kaynattıktan sonra içerisine zencefil atın ve ağzı kapalı şekilde 5 dakika bekletin. 5 dakika sonunda bir de limon suyu ekleyin. Ardından çayınızı keyifle içebilirsiniz.

 

 

Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Bardak İçerek Eritiyor 3

ZENCEFİL SUYU
Kendi zencefil suyunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz.

MALZEMELER:
Doğranmış zencefil
5 litre su
Limon suyu
HAZIRLANIŞI:
Suyun içerisine zencefil parçalarını kaynatın. Ardından 15 dakikalığına soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra da limon suyu ekleyin. Günde iki kez zencefil suyu içmek vücudunuzu kendisine getirecektir. Sabah aç karnına ve akşam yemeğinden önce içmeniz önerilir.

Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Bardak İçerek Eritiyor 5

Zencefil ve zencefil suyunun mucizelerinden haberdar olmaları için yazımızı tanıdığınız herkesle paylaşmayı unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.