Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi

28.02.2021
5.731
Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi

Yok artık öyle muzu yedikten sonra kabuğunu çöpe atmak. Çünkü çok önemli tam 8 rahatsızlığın şifası muzda gizli.. İlk iş direk olarak yüzümüze sürüp akneleri kurutuyoruz.

 

 

Ardından dişleri beyazlatıyoruz, cildi parlatıyoruz, hatta et benleri kurutup düşürüyoruz. Yetmedi bö-cek ıs-ırıklarında bir numaralı yardımcımız oluyor artık kendileri.Ayakkabılarımızı onunla parlatıyoruz, ayaklarımızdaki nasırları yok ediyoruz. Diz ağrılarını bile muz kabukları ile hafifletiyoruz.. Nasıl mı dersiniz? Buyrun, birlikte okuyalım..

1 – İNCİ GİBİ DİŞLER İÇİN
Muzun içeriğindeki sitrik asit dişlerin beyazlamasına yardımcı olan maddedir. Muzu yedikten sonra kabuğun yumuşak tarafını dişlerinize nazikçe sürtün. Ardından dişlerinizi fırçalayın. Düzenli olarak uygulamaya devam ettiğinizde lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

2 – BEBEK GİBİ TEMİZ BİR CİLT İÇİN

Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi 1

An-tioksidan açısından zengin olan muz mi-kroplarla sa-vaşarak akne oluşumunu önler. Muzun kabuğundaki il-tihap önleyici özellik, sivilcelerin kurumasına yardımcı olur.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulayın. Muz kabuğunun iç tarafıyla cildinizin akneli kısımlarını muz kabuklarıyla ovmaya başlayın ve 20 dakika bekleyin. Ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Günde 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

İkinci tarif ise: Bir tatlı kaşığı zerdeçal tozunu muz kabuğunun içine serpiştirin ve kabuğun zerdeçallı kısmını sivilcelerinize sürün. 15 dakika beklediken sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Bu tarifi ise hergün uygulayabilirsiniz.

3 – SİNEK VE BÖCEK ISIRIK ZARARLARINDAN KURTULMAK İÇİN

Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi 3

Muz kabuğunda bulunan po-lisakkaritler, bö-cek ya da sinek ıs-ırığı sonrası meydana gelen şi-şlik ve kaşıntıyı birkaç dakika içerisinde durdurur. Sinek veya bö-cek ıs-ırığının olduğu bölgeye 5 dakika muz kabuğunun içiyle ovmanız yeterli. 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Ka-şıntı ve kı-zarıklığın bütünüyle yok olduğunu göreceksiniz.

4 – ET BENLERİNDEN KURTULMAK İÇİN

Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi 5


Muz kabuğunun iç kısmını benin üzerine yerleştirin ve bant yardımı ile sabitleyin. Bir gece bekledikten sonra sabahı o bölgeyi yıkayın. Her gün tekrarladığınız taktirde et benleriniz kuruyacaktır.

5 – KIYMIK BATMASI İÇİN

Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi 7


Cildi yumuşatmaya yardımcı olan muz kabuğu kıymık batmasında da bir hayli etkili. Kıymık batan bölgenin üzerine muz kabuğunun iç kısmını yerleştirin ve bandajla sarın. Yaklaşık 5-6 saat bekledikten sonra bandajı açın. Bandajla birlikte kıymık da olduğu yerden çıkacak.

 

 

6 – NASIR TEDAVİSİ İÇİN

Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi 9
Ayaklardaki nasırların yumuşaması için, muz kabuğunun içini sıyırın, bir kaşık kadar olduğunda nasırın üzerine koyun, üstünü sarın. Birkaç saat sonra açıp temiz suyla yıkayın. Ya da direk muz kabuğunu sarabilirsiniz nasırınıza.

7 – DİZ A-ĞRILARI İÇİN
Diz ağrılarının geçmesine yardımcı olmak için muz kabuğuyla dizleri ovun. Muz kabuğu dizinizdeki ağrıların azalmasına ve bir süre sonra da geçmesini yardım edecektir.

8 – CİLT LE-KELERİNİ AZALTMAK İÇİN

Sıradan 1 Muz Kabuğu İle Üstesinden Gelebileceğiniz 8 Sağlık Problemi 11
Muz kabuğunun içerdiği A, B, C ve E vitaminleri cilt le-kelerinin açılmasına yardımcı olur. Yüksek an-tioksidan sayesinde de siyah noktaları da yok eder. İki günde bir cildinizi muz kabuğuyla silin. Bu işlemin ardından yüzünüzü yıkayın ve güneş koruyucu k-reminizi sürün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.