Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı

28.02.2021
1.486
Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı

Bu tarif özellikle astım ve öksürük rahatsızlığı olanlar için. Çok etkili bir tarif. Bir çoğunuz çam kozalaklarını yalnızca süs amaçlı kullansa da esasında çam kozalağının bu yönde rahatlatıcı etkisi asırlardır bilinir, kullanılır. Özellikle eğer sigara kullanıyorsanız, ciğerlerinizi temizlemek için de birebir!

 

Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı 1

 

Sadece çam kozalaklarını toplayıp, kaynatsanız, suyu bile şifa kaynağı. Ama çam kozalak balı özellikle astım ve öksürük için çok etkili..

ÇAM KOZALAK REÇELİ (BALI) TARİFİ

Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı 3

100 tane yeşil kozalağı alın. Güzelce yıkayın. iki gün kadar kozalakları suda bekletin. Her gün suyunu değiştirin.

2 gün sonunda kozalakları tencere alın. Üzerine 3 litre su koyun. 5 saat kadar kaynatın. Su buharlaşacak ve 1 litre kadar tencerenin içinde kalacak.

Bu su bile şifa kaynağıdır. Arzu ederseniz hiç reçelini (balını) yapmadan, yalnızca bu suyu bile içebilirsiniz.

 

 

Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı 5

Reçel tarifine geri dönersek, kalan suyun üzerine 1 kilogram toz şekeri dökün ve 1 saat daha kaynatın. Şekerlenmemesi için içerisine limon suyu da ekleyin ve bir taşım daha kaynatın. Çam kozalağı balını ocaktan alın.

Çocuklara 1 çay kaşığı, büyüklere 1 tatlı kaşığı yeterli. 3 gün içerisinde öksürü kesiyor. Bir alerjiniz, rahatsızlığınız var ise doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı 7

ÇAM KOZALAĞI NELERE İYİ GELİR?
SOLUNUM RAHATSIZLIKLARI
Çam kozalağı, öksürmede, balgam, bronşit gibi hastalıklarda kesin şifa sunmaktadır. Özellikle astım rahatsızlıklarında, tedavi edici bir etkiye sahiptir.

AKCİĞER SORUNLARI
Çam Kozalağı akciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Vücudun gereken mineralleri karşılamasından dolayı akciğer rahatsızlıklarına sebep olan ve sigara gibi zehirli dumanların kalıcı zararlarını ortadan kaldırmaktadır.

 

 

GRİP VE NEZLE

Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı 9
Bugün pek çok doktor ve profesyonel bilim adamları çam kozalağının işlenmesi, yağının çıkartılması veya reçel yapılmasıyla ve tüketilmesi halinde tüm kış boyunca hastalık geçirmeyeceğini belirtmektedirler. Bağışıklığı arttıran bir etkiye sahip olan Çam Kozalağı, nadir bulunan özel bileşenleri içeriğinde barındırmaktadır.

SAÇLARI BESLER

Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı 11
Çam yağının saçlara sürülmesi saç kökleri beslediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle kadın veya erkeklerin saç dökülmeleri şikayetlerinde Çam Kozalağı yağı, etkili bir formül olarak kendisini kanıtlamaktadır. Böylece dökülen saçların yerini, yeni saçlar alarak Çam Kozalağı, pek çok mucizevi şifasını ortaya koymaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.