Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yatak odanıza limon dilimleri koyun. Sonuca çok şaşıracaksınız.

27.02.2021
737
Yatak odanıza limon dilimleri koyun. Sonuca çok şaşıracaksınız.

Limonun yararları saymakla bitmiyor. Çay ya da salataların içerisine ilave edilen limonların beraberinde evinizin bazı köşelerine de limon koymanın yararları var. Evet, en başta enteresan gibi görünüyor ama bu bilgi sağlığınız için bir hayli kıymetli. Peki, uyurken yanınıza limon koymanın ne gibi bir yararı olabilir? İşte bu meselenin cevabı haberimizin detayında. Limon kokusu yalnızca sizi ferahlatmakla kalmaz, sağlığınız için de bir hayli iyidir. Peki uyurken yanınıza limon koymanın ne gibi bir yararı olabilir?

 

 

Yatak odanıza limon dilimleri koyun. Sonuca çok şaşıracaksınız. 1

Limon gibi bazı kokular ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Bu koku ortaya çıktığında sizi yalnızca ferahlatmakla kalmaz, sağlığınız için de bir hayli iyidir. Diğer yandan daha rahat uykuya dalabilmek için uyumadan önce komodinin üzerine limon koymayı deneyebilirsiniz. Sayısız yararı olan limonu senelerce suyunuza, çayınıza, salatanıza koydunuz. Peki ya komodinin üzerine koymaya ne dersiniz? Tüm yapmanız gerekli olan şey; bir limonu alıp, onu dörde bölmek ve içerisine tuz serpmek.. Dilimlediğiniz limonları, komodin üzerine koyarak, uykuya dalabilirsiniz.

LİMON DİLİMLERİYLE UYUMANIN FAYDALARI NELERDİR?
Stres pek çok insanın genel sorunu… Yatakta dönüp durmanıza yol açan stres ve anksiyete gibi durumlar uyumanızı güçleştirir.

 

 

LİMON DİLİMLERİYLE UYUMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Limon dilimleriyle uyumanın faydaları nelerdir? - Sağlık Fotoları23 - |  AKŞAM
Komodin üstündeki limon ise sizi sakinleştirir. Araştırmaya göre; narenciye kokusu kişinin beyin dalgalarını ve duygularını rahatlatıyor.

ODAKLANMANIZI ARTTIRIR
Yatmadan önce neden odaklanmanız gerektiğini soruyor olabilirsiniz. Ama eğer beyni devamlı meşgul olan ve uykusuzluk sorunu olan bir kişiyseniz psikologlar olumlu şeylere odaklanmanız gerektiğini söylüyor. Odaklanmak için ise limon kokusu birebir…

DAHA İYİ NEFES ALMANIZI SAĞLAR
Uyumaya çalıştığınızda bir de burnunuz tıkanıyorsa Antioksidan ve antibakteriyel olan limonun burun deliklerinizden içeri girmesine izin verin.

BÖCEKLERİ UZAKLAŞTIRIR
Sivrisineğin kulağınızın etrafında dolaşmasından ya da gece boyu sinekler tarafın dan ısırılmaktan bıktıysanız bu haber tam da size göre..

 

Böcekleri Kovmanın Doğal Yolları

ZİNDE KALMANIZI SAĞLAR
Sabahleyin erkenden uyanmak, pek çok insanın çok zorlandığı bir şey. Ancak komodin üstündeki bu dilimler uyanma sürecinizi daha az acılı bir hale getirecek. Limon kokusu beyninizin serotonin seviyelerini artırır.

ODADAKİ HAVANIN KALİTESİNİ ARTTIRIR
Limon yalnızca etrafın güzel kokmasını sağlamıyor hemde havayı arındırıyor.

KAN BASINCINI DÜŞÜRÜR

Kan Basıncını Düşürmenin 5 Doğal Yolu


Limon aroması kan basıncını düşürür. Pek çok insanın kan basıncının yüksek olduğunu düşünecek olursak, limonun insanlar için kullanışlı bir meyve olduğunu anlamak zor olmaz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.