Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün!

27.02.2021
1.175
Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün!

Pratik bilgiler hayat kurtarmaktadır. Belki çok realist bir yorum gibi görünmeyebilir fakat birazdan ufacık şeyler ile yapılan şeylere çok şaşırıp, bu yorumun haklılık payı olduğuna inanacaksınız. .. İşte kolayca uygulayabileceğiniz mutfaktan temizliğine dair pratik bilgiler.

 

 

BEYAZA BOYANMIŞ KAPI VE PENCERELER

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 1

Evinizin beyaza boyanmış kapı, pencere ve benzeri tahta kısımlarını çok ucuza temizleyebilirsiniz. Birkaç soğanı, iyice yumuşayıncaya kadar kaynatın. Biraz soğuyunca temizlenecek yerlere bir bezle sürün. Boyanın pırıl pırıl parlaması için çok fazla ovmanız gerekmeyecektir.

DURULAMA İŞLEMİNİ PATATESLE DENEYİN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 3

Bulaşık makinenizin üst kısmına patatesleri dizin ve durulamayı başlatın. İşlem tamamlandıktan sonra kirlerin gittiğini göreceksiniz.Bu yöntemi özellikle yüksek adette patates ile yemek yapmak mecburiyetinde olduğunuz vakitler kullanabilirsiniz.Durulama esnasında deterjan kullanılmadığı, makineniz yalnızca temiz suyla patatesleri temizleyecektir.Bu işlemi ıspanak için de kullananlar olduğunu biliyoruz. Tercih edip etmemek size kalmış.

BANYO İÇİN SİRKE
Banyonuzun tertemiz olmasını dilerseniz haftada bir sıcak sirke ile yıkayınız. Sirkeyi ateşte kaynattıktan sonra banyonun içerisine dökerek bir bezle iyice siliniz, sonra temiz suyla yıkayınız.

LEKELERİ YOK ETMEK İÇİN LİMON SUYUNU KULLANIN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 5

Deterjan koyduğunuz bölmeye limon suyu koyun. Limonun asidi makinenizdeki lekeleri daha kolay çıkarmanıza yardım edecektir.

KÜÇÜK MUTFAK EŞYALARINIZI BİR BEZLE MAKİNEYE ATIN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 7

Plastik kapak ve kenarlardan düşebilecek küçük eşyalarınızı tel örgü bir bezle makineye atarsanız size kolaylık sağlayacaktır.

TIKACINIZDA KALMIŞ YEMEK KALINTILARINI TEMİZLEYİN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 9

Bulaşık makinenizin alt rafının altında çıkarılabilir bir tıkaç vardır; musluğun altında durulayabilir veya yapışkan şeyleri havlu yardımı ile çıkarabilirsiniz. Küçük kalıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanın

KÜÇÜK KALINTILARI ÇIKARMAK İÇİN DİŞ FIRÇASI KULLANIN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 11

Tıkacınızdaki küçük yapışmış kalıntı ve tortuları havluyla çıkarmanız zor olacaktır. Bunun için kullanmadığınız diş fırçanızdan yardım alabilirsiniz.

YOĞUN BİR TEMİZLİK İÇİN SİRKE İLE MAKİNENİZİ ÇALIŞTIRIN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 13

Sirke kir, kireç ve tortuları temizlemede muhteşem bir çözümdür. Üst kısma 2 bardak sirke koyarak yapacağınız bu işlemde deterjan kullanmayın. Kurutmayı da kapatmayı unutmayınız.

EVİNİZDE BULAŞIK TABLETLERİ YAPIN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 15

Boraks, çamaşır sodası, tuz ve birkaç diğer malzeme ile evinizde bulaşık makineniz için tabletler yapabilirsiniz. Hem katkı maddesiz hem de sağlıklı olacaktır.

ÇATAL, BIÇAK VE KAŞIKLARINIZI KARIŞIK DİZMEYİN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 17

Çatallar bir yana, kaşıklar bir yana olmak üzere dizerseniz makinenizi boşaltırken kolaylık olur. Bıçaklarınızı da ters dizerseniz çıkartırken görünmez kazalara sebep olmaz.

ŞAPKA GİBİ ŞEKLİ BOZULABİLECEK EŞYALARINIZI MAKİNEDE YIKAYIN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 19

Basket, kep şapkalarınızı bulaşık makinesinde yıkarsanız biçimi ilk aldığınız gibi olacaktır. Soğuk su ile normal yıkama işlemini seçiniz ve şapkayı üst rafa koyunuz. Kurutma işlemini kapatmayı unutmayınız, durulamadan sonra şapkayı çıkarıp açık havada kurumasını sağlayınız.

BULAŞIĞA BAŞLAMADAN ÖNCE LAVABONUZA SICAK SU DÖKÜN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 21

Makinenizi başlatmadan önce lavabonuza sıcak su dökerseniz, makine çalıştığında sıcak su ile başlayacaktır. Bulaşıklarınızın soğuk su ile temasını engelleyecek olan bu işlem, özellikle soğuk kışın gerçekten son derece önemlidir.

OYUNCAK, FIRÇA VE TERLİKLERİNİZİ MAKİNEDE YIKAYIN

Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ve Sonra Ne Oluyor Görün! 23

Hem çocuğunuzun oyuncaklarını dezenfekte yapıp hem de saç fırçalarınızı, terliklerinizi temizlemek mi istiyorsunuz? Bulaşık makineniz size bu imkanı sunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.