Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İlaçsız Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Doğal Kür

27.02.2021
1.549
İlaçsız Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Doğal Kür

Baş ağrısından bu tavsiyeler ile doğal yolla kurtulabilirsiniz. Baş ağrılarının başlıca sebeplerinden biri strestir. Stres nedeniyle kaslarımız sertleşir ve boyun ağrısıyla başlayıp baş ağrısına çevirebilir.

 

 

YÖNTEM 1
– Boynunuzu ve omzunuzu hareket ettirerek ufak egzersizleri deneyin. Oturduğunuz koltuğun rahat olmasına önem verin.

 

YÖNTEM 2
– Limon aromaterapi fonksiyonları sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinizde ovuşturup macun kıvamına getirin ve yüzünüze ve alnınıza sürün.

 

İlaçsız Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Doğal Kür 1

YÖNTEM 3
– Strese bağlı baş ağrılarında yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp uyuyabilirsiniz.

YÖNTEM 4

– Başınız ağrıdığında baskı uygulayarak ağrıyı geçirebileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Bu nokta baş parmağınız ve işaret parmağınızın arasında kalan eklem noktalarıdır. Bu noktayı hafifçe bastırıp yuvarlak hareketler halinde baskı uygulayın.

YÖNTEM 5
– Sıcak duş gevşeme hissi yaratır. Duşa giremiyorsanız ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekleyebilirsiniz.

İlaçsız Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Doğal Kür 3

 

YÖNTEM 6
– BAŞ AĞRISINA KARŞI DUŞTAN SONRA AYAKLARINIZI SOĞUK SUYLA YIKAYIN..!

İlaçsız Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Doğal Kür 5


Özellikle sıcak su ile banyo yapıldığında ya da uzun müddet banyoda kalındığında kanın ayaklarda, bacaklarda artması ve beyne giden kanın azalması söz konusu olacaktır.

Böyle bir durumda ayaklara soğuk su dökmek, kanın beyne daha fazla gitmesine neden olacaktır. Bu da kişinin rahatlamasına ve eğer baş ağrısı var ise onunda geçmesini sağlayacaktır.

YÖNTEM 7
– BAŞ AĞRISINA KESİN ÇÖZÜM..
Burnumuzun neden 2 deliği var ? Nefes alırken her iki deliği birden kullanırız. Sağ taraf sıcağı (güneşi), sol taraf soğuğu (ayı) temsil eder. BAŞINIZ AĞRIYORSA sağ burun deliğinizi kapatın 5 dakika süreyle sol burun deliğinizden nefes alın.. KENDİNİZİ YORGUN HİSSEDİYORSANIZ sol burun deliğinizi kapatın, sağ burun deliğinizden nefes alın. (Zihninizi de açar).

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.