Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Dek Kurtulun

27.02.2021
3.128
Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Dek Kurtulun

Mide zarının hasar görmesiyle gastrit oluşur. Gastrit oluştuğu zaman, cildimizde küçük kırmızı lekelere neden olur ve kimi zaman gerçekten sinir bozucu ve acılı olabilir. Bu tür bir hastalık genelde sağlıksız beslenme, stres ya da alkol tüketiminden kaynaklanıyor olabilir, ayrıca madde bağımlılığı da buna neden olabilir. Bazı uzmanlara göre gastrit tedavi edilebilir, ancak genelde verilen ilaçlar gerekli sonuçları sağlamaz ise bu tür doğal yöntemlere başvurabiliriz.

 

 

PİRİNÇ SUYU

Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Dek Kurtulun 1
Bir litre suda, biraz pirinç kaynatıp soğumaya bırakın ve sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişeye koyun. Gastrit semptomlarını gidermek için karışımı günde iki kez için. (1-2 çay bardağı)

MAYDANOZ SUYU

Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Dek Kurtulun 3

Maydanoz midenizin mukoza tabakasını yatıştıran pek çok anti-iltihap özelliğe sahip olduğundan, kuvvetli bir idrar söktürücü olarak bilinir. Bir çay yapabilmek için bir maydanoz demetini bir litre suya kaynatmanız yeterlidir. Sonra süzmeden önce çayı soğumaya bırakın. Gün boyunca bu çayı içmelisiniz.

HAVUÇ VE KEREVİZ SUYU

Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Dek Kurtulun 5


Bu suyu elde etmek için, önce iki havuç ile birkaç kereviz sapı ve biraz su karıştırın. Mide yanmalarını gidermek için bu suyu için.

ELMA VE PAPATYA
Önce bir elmayı soyun, bir miktar papatya ile bir bardak suda kaynatın ve her sabah ve çok fazla ihtiyacınız olan anda rahatlama için bu karışımı için.

 

 

ZENCEFİL VE ARMUT

Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Dek Kurtulun 7


Gastrit ve mide ekşimesi belirtilerini hafifletmek için zencefil ve armut kullanarak bir çay yapın ve gün boyunca için. 1 adet armudu 2 çay kaşığı zencefil rendesiyle biraz kaynatın. 1-2 bardak içecek çıkacak kadar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.