Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

BİR LİMON VE DİŞ MACUNU İLE HARİKA 5 GÜZELLİK İPUCUSU

25.02.2021
2.110
BİR LİMON VE DİŞ MACUNU İLE HARİKA 5 GÜZELLİK İPUCUSU

Güzellik sektörü hergün onlarca yeni ürün çıkararak daha güzel ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşacağımızın garantisini veriyor. Elbette o hayal edilen görünüme kavuşmak için belli bir miktar para ödememiz gerekli. Ama hiç o pahalı ürünleri satın almadan da çok daha iyi görünemez miyiz?

 

 

BİR LİMON VE DİŞ MACUNU İLE HARİKA 5 GÜZELLİK İPUCUSU 1

Tabii ki de evet. Birazdan bahsedeceğimiz basit yöntemler ile hem daha doğal görünebilir hem de daha az paralar harcayabilirsiniz. Gelin yalnızca limon ve diş macunuyla daha güzel nasıl görünebilirsiniz ona bakalım. İlk olarak tam bir C vitamini kaynağı olan limonun sağlık açısından yararları bir hayli fazladır. Vücut sıvılarının pH değerini dengeleyen limon hemde karaciğeri ve bağırsakları temizler. Böbrek ve safra taşlarının çözülmesine yardımcı olur ve serbest radikallere karşı koruma sağlar. Anti-bakteriyel bir besin olan limon ayrıca diş sorunlarını giderirken, saç bakımına da katlı sağlar. Son olarak limon akne ve siyah noktaların giderilmesini sağlar, tırnakları güçlendirir ve yüze uygulanmakta olan limon suyu kırışıklıkları gerginleştirir ve cildi canlandırır. Limonun mucizevi yararlarından bir kısmını öğrendikten sonra sıra geldi diş macununa. Diş macunu hepinizin de bildiği gibi diş ve ağız sağlığımız için günlük rutinimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Bunun yanında ise diş macunu; sigara içen insanların tırnaklarında sigara kullanımına bağlı şekilde oluşan sararmaları gidermektedir.

 

 

BİR LİMON VE DİŞ MACUNU İLE HARİKA 5 GÜZELLİK İPUCUSU 3

Yara ve yanık tedavisinde de kullanılacak olan diş macunu gümüş, ayakkabı ve döküm tavaların temizliğinde de kullanılıyor. Şimdi gelin limon ve diş macununun beraber neler yaptığını öğrenmeye. Tırnaklarınızın ve saçlarınızın kısa bir süre içinde uzamasını yarayan bir çok ürün vardır. Ancak bunlardan en etikilisi limon ve diş macunuyla yapılan bakımdır. İlk olarak limonu kesip yarısına tırnaklarınız içerisine gelecek biçimde batırın ve birkaç dakika bekleyin. Limonun içeriğindeki doğal asit tırnaklarınızın beyazlaşmasını sağlayacaktır. Daha sonra yarısı oksijenli diğer yarısı normal su konulmuş bir kapta, tırnaklarınızı sabunla temizleyin. Tırnaklarınızı temizledikten sonra ise tırnaklarınızı dişlerinizin parlak görünmesini sağlamayı başaran macunla yıkayın. Tırnaklarınız iyice temizlendikten sonra nemlendirici bir losyon kullanın ve bakımı sonlandırın. Tırnaklarınızın daha steril ve parlak olduğunu göreceksiniz. Limon ve diş macunun beraber kullanıldığı bir diğer alan ise sivilce ve siyah nokta tedavisidir. Öncelikle bu tedavide limonun yanında karbonatlı diş macunu ya da yalnızca karbonat kullanabilirsiniz.

BİR LİMON VE DİŞ MACUNU İLE HARİKA 5 GÜZELLİK İPUCUSU 5

Öncelikle 1 tatlı kaşığı karbonatla ya da karbonat bazlı diş macunuyla 8 damla limon suyunu kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Hazırladığınız bu karışımın yüze kolayca sürülecek kıvamda olması yani ne çok katı ne de çok sıvı olmaması gerekiyor. Eğer bu kıvama geldiyse maskeniz hazır demektir. Bu mucizevi maskeyi her akşam yüzünüze iyice sürün ve 10 dakika bekletin. Karbonat ve limon yüzünüzü biraz kaşındırabilir ve çok hafif yanma hissi verebilir. Fakat bu sürede biraz sabredin ve yalnızca 10 dakika bekleyin. 10 dakikanın sonunda yüzünüzü bol suyla güzel bir şekilde yıkayıp bir nemlendirici sürün. Düzenli şekilde kullanacağınız bu maske sayesinde sivilce ve siyah noktalarınızdan kısa bir süre içinde kurtulacaksınız. Aynı tarifi dişleriniz için de kullanabilirsiniz. Bembeyaz dişlere sahip olmak için evvela bir pamuk yardımı ile bu maskeyi dişlerinize iyice sürmeniz gerekmekte. Sürdükten 2 dakika sonra ise ağzınızı soğuk suyla çalkalayıp fırçalamalısınız.

 

BİR LİMON VE DİŞ MACUNU İLE HARİKA 5 GÜZELLİK İPUCUSU 7

 

Bu noktada dişleri fırçalamak ağzı asitten arındırmak ve diş minesini aşındırmamak için bir hayli önemlidir. Bu tarifi haftada 2-3 kez dişlerinize uygulayabilrsiniz. Limon ve diş macununun beraber kullanıldığı ve deneyenlerin çok memnun kaldığı 3 bölgeden bahsettik. Eğer size vermiş olduğumuz tarifleri düzenli şekilde size bahsettiğimiz şekilde kullanırsanız emin olun farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.