Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

TIRNAK MANTARINI 1 SAATTE LİMON İLE TEMİZLEYİN

24.02.2021
767
TIRNAK MANTARINI 1 SAATTE LİMON İLE TEMİZLEYİN

Tırnak mantarları sanılanın tam tersine toplumda bir hayli yaygın görülen çok bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır ve yaşam niteliğini ciddi oranda olumsuz etkilerler. El ya da ayak tırnaklarında oluşabilen bu mantar enfeksiyonlarının tedavisi eğer etkili kürler bilinmez ve uygulanmasa bir hayli uzun sürebilir.

 

TIRNAK MANTARINI 1 SAATTE LİMON İLE TEMİZLEYİN 1

 

Özellikle dar ayakkabılarda kişiye acı veren acık ayakkabı giydiklerinde ise görüntü olarak rahatsız eden bir hastalıktır. Tırnakta oluşan darbe, küçük ya da dar ayakkabı seçimi, mantar olan bir kişinin ayakkabısını giymek gibi pek çok neden olabilir. Tırnak mantarından kurtulmak için aşağıda belirtilen metotları denemeniz yararlı olacaktır.

1.SARIMSAK VE SİRKE KÜRÜ

TIRNAK MANTARINI 1 SAATTE LİMON İLE TEMİZLEYİN 3

Hem sarımsak hem de sirkenin mikrop öldürücü ve mantar giderici özelliği herkes tarafından biliniyor. Akşamları ılık suyun içine atacağınız sarımsak ve sirke ile tırnak mantarınızın zamanla geçeceğini göreceksiniz.

2.LİMON DİLİM KÜRÜ

Ayak tırnaklarınızdaki enfeksiyonu ve bakterileri öldürmek için 1 saat boyunca ayak tırnaklarınıza limon yerleştirip 1 saat bekletebilirsiniz. Limon ayak tırnak mantarına sebep olan bakterilen kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayacaktır.

NOT: Tırnakta oluşan mantar geçse bile tekrar oluşabileceğinden ayak hijyenine dikkat etmek gereklidir.

 

TIRNAK MANTARINI 1 SAATTE LİMON İLE TEMİZLEYİN 5

AYAK TIRNAĞI İÇİN DİĞER EV YAPIMI İLAÇLAR
Bir çay kaşığı zeytinyağını çayağacı yağı ile karıştırın ve 20 gün boyunca gün aşırı ayak tırnağınıza direk olarak uygulayın.
Tırnağınızı limon suyuna batırın ya da limonu direk olarak tırnağın üzerine koyun.
Bir kap suya bir fincan elma sirkesi koyun. Ayağınızı 20 dakika boyu suda bekletin ve sonra iyice kurulayın. Orta sıcaklıkta kurutma makinesiyle de kurutabilirsiniz, bu şekilde tırnağınızın altında kalabilecek tüm nemi emecektir.
Bir çay kaşığı zeytinyağını 3 damla kekik yağı ile karıştırın ve 3 hafta boyunca düzenli şekilde hasta tırnağın üzerine uygulayın.
Saydam bir tırnak parlatıcı ojeye incecik kıyılmış bir diş sarımsak, 3 damla beyaz tendürdiyot ve 7 damla limon suyu ekleyin. Bir hafta boyunca bekletin ve 2 hafta boyunca hasta olan tırnağın üzerine bir kat sürün. Çıkarmak için aseton ve pamuk kullanın.

TIRNAK MANTARINI 1 SAATTE LİMON İLE TEMİZLEYİN 7


Yarım bardak kastor yağını 7 damla limon suyuyla karışrın ve ayağınızı karışımın içinde bulunduğu kaba koyun. 6 hafta boyunca aralıksız uygulayın. Ayağınızı iyice yıkayın ve kurulayın.
Bir fincan suda 5 diş sarımsak kaynatın. Karışımı bir kaba boşaltın ve ılık hale gelince ayak tırnaklarınız suyun içinde kalacak şekilde ayağınızı kaba koyun. En az 15 dakika boyunca bu biçimde bekleyin ve sonra ayağınızı iyice kurulayın. Bu işlemi 4 hafta boyunca uygulayın.

TIRNAK MANTARINI 1 SAATTE LİMON İLE TEMİZLEYİN 9
Macun kıvamına gelene dek karbonatı su ile karıştırın. Pamuk aracılığı ile tırnağınızın üzerine ve yapabilirseniz tırnak içerisine gelecek şekilde koyun, bu biçimde derinizle temas edecektir. Birkaç dakika bekleyin ve sonra durulayın ve iyice kurulayın.
İki fincan suyu 3 çorba kaşığı kekikotu ile 5 dakika boyunca kaynatın. Ateşi söndürün, üzerini kapatın ve demlenmeye bırakın. İçine batırdığınız pamuğu mantarlı tırnağınızın üzerine yerleştirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.