Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sirke ile Ayak Mantarına Son. Deneyenler 1 Günde Kurtuluyor.

24.02.2021
991
Sirke ile Ayak Mantarına Son. Deneyenler 1 Günde Kurtuluyor.

SİRKE İLE AYAK MANTARINA SON !! DENEYENLER 1 GECE DE KURTULUYOR

 

 

Ayak mantarından kurtulma yolları Ayak mantarından kurtulma yolları içerisinde pek çok yöntem denenebilir. Özellikle makalemizde paylaşacağımız ayak mantarı i-laçları , ayak mantarı belirtileri , ayak mantarı tedavisi ve ayak mantarı bitkisel tedavi başlıklarımızla sizlere ayak mantarından kurtulma yolları olarak çaresini bulacağız.

Sirke ile Ayak Mantarına Son. Deneyenler 1 Günde Kurtuluyor. 1

Ayak mantarını tıbbi olarak durdurabilir ve bir doktora başvuru yapabilirsiniz. Ancak aşağıda sizlere bahsettiğimiz ayak mantarından kurtulma yolları evinizde rahatça uygulayabileceğiniz ve ayak mantarından kurtulabilmeniz açısından önem arzetmektedir. Bildiğiniz gibi ayaklarında ayak mantarı bulunan kişilerin kesinlikle ayaklarını nemli ve ıslak bırakmamaları gerekiyor. Ancak ayak mantarı bulunan kişilerde ayakkabı kullanırken ister istemez terleme söz konusu olur. Bu sebeple ayakların terleme yapıp, ayak mantarının daha da fazla yayılmaması için gün içinde 2 kere ayak mantarı için kükürt tozu kullanması gerekiyor. Eğer kükürt tozu kullanırsanız, ayağınızın terlemesine kesin çözüm bulmuş olacak ve mantarın yayılmasını ve büyümesini önlemiş olacaksınız. Ayak mantarı bitkisel tedavi olarak evvela sizlere bir ayak banyosu yapabileceğiniz bir banyo gerekiyor. Dilerseniz bunu bir leğen içerisinde de yapabilirsiniz. Ayak mantarı bitkisel tedavi olarak sizlere aşağıda belirtilen ayak mantarı bitkisel tedavi yöntemlerini öneririz. Sirke ile ayak mantarı bitkisel tedavi Malzemeler Sirke (60 ml) Su (2 litre ) Hazırlanışı ve

 

Sirke ile Ayak Mantarına Son. Deneyenler 1 Günde Kurtuluyor. 3

 

Uygulanışı : Ayak banyosuna ya da leğen içine 2 litre suyla 60 ml sirke dökün ve ayaklarınızı su içerisinde dinlendirin. Yaklaşık olarak 15 dakika dinlendirdiğiniz ayaklarınızı ardından temiz suyla yıkayabilirsiniz. Sirke ile ayak mantarı bitkisel tedavi yöntemini ayda en az 2 kere uygulayabilirsiniz. Kabartma Tozu ile ayak mantarı bitkisel tedavi Malzemeler Sıcak Su (4 su bardağı – 1 litre) Peroksit (1/4 bardak – 60ml) Kabartma Tozu (1/2 fincan – 120ml) Sirke (1/4 fincan -60ml) Hazırlanışı ve Uygulanışı :Ayak banyosu ya da leğen içine yukarıdaki bütün malzemeleri katarak karıştırın. Ardından mantar bulunan ayaklarınızı bu suyun içine dokun ve yaklaşık 15 dakika boyunca ayağınızı su içerisinde tutun. Ayak mantarı bitkisel tedavi yöntemini en az ayda 4 kere uygulamanız gerekiyor. Aynı zamanda gün içinde ayak mantarı ya da tırnak mantarına sirke ile ıslattığınız pamuğu koyun ve yara bandı ile tutturun. Her sabah koyduğunuz sirkeli pamuğu akşamları tekrar çıkartın. Kekik yağı ayak mantarı ya da tırnak mantarına iyi gelen bitkisel yağlar arasındadır. Dilerseniz ayak mantarları için kekik yağı ile pansuman yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.