Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız

24.02.2021
659
Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız

Eviniz için her çeşit temizleyici malzemeyi alırsanız, şimdilerde size biraz pahalıya patlayabilir. Aslında çoğumuz evlerimizde kir ve lekelerden kurtulabilmek için gerekli malzemelere sahibiz..

 

 

PARA HARCAMAKTAN KURTARAN TEMİZLİK HİLELERİ
ÇAMAŞIR

Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız 1
Yağlar ve lekeler, bebek pudrası ile temizlenebilir. Lekeli ya da yağlı olan kısıma bebek pudrasını dökün ve bir gece öyle bırakın. Daha sonra normal olarak yıkayın.

Çamaşır suyu, giysilerinizin hızlı bir biçimde yıpranmasına neden olabilir. Çamaşır suyu yerine kabartma tozu ve sirke karışımını kullanabilirsiniz. Bu doğal tarif, beyazlarınızı gerçekten beyaz yapacaktır.

 

 

DİŞ FIRÇALARI

Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız 3
Evinizde en çok kir toplayan şeylerden birisidir. Hidrojen peroksit, tüm zararlı mikropları öldürür ve insanlar için güvenlidir. Fırçanın ucunu sıvıya batırın ve kirli uçları engellemek için fırçalarınızı tuttuğunuz bardağın içerisine biraz hidrojen peroksit dökün.

BANYO
Tuvaletler için çözüm esasında çok kolay. Evinizde bulunan kolayı tuvalet içine dökün ve birkaç saat öyle bırakın. Asit sayesinde kirler çıkacaktır.

Tuvaletinizi dezenfekte etmek için karbonatda kullanabilirsiniz. Karbonat bu tür işlerde etkili bir temizlik maddesidir. Klozet etrafına birkaç yemek kaşığı karbonat dökün ve 10 dakika bekleyin. Sonra fırçalayın. Aradaki farkı göreceksiniz.

 

 

Limon, sirke ve tuz, doğal bulaşık deterjanlarıdır. 2 bardak suyun içerisine 4 limon kesip ekleyin ve pişirin. Daha sonra karıştırın, tuz ve sirke ekleyin ve tekrar kaynatın. Mağazada satılan bulaşık makinası paketi yerine 3 çorba kaşığı limon jeli kullanın.

MUTFAK

Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız 5


Çaydanlıklarda bulunan kireci gidermek için yarım sirke ve yarım suyu karıştırıp çaydanlığın içerisine dökün ve öyle kaynatın. Sonrasında suyu dökün ve çaydanlığı yıkayın. Kullanmadan önce ayrı bir su ile kaynatın.
Camları temizlemek için kabartma tozu ve sirke kullanmak

Camların köşelerinde bulunan toz ve kirin temizlenilebilmesi için kabartma tozu ve sirke kullanılmalı. 5-10 dakika beklettikten sonra diş fırçası yardımı ile köşelere gezdirebilirsiniz. Kalan kısımları bez ile alabilirsiniz.

Bir diğer yöntem de yumuşatıcı kullanmak. Hemen suyun içerisine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız!

 

Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız 7

MUSLUĞU PARLATMAK İÇİN DİŞ MACUNU KULLANMAK

Musluğunuzu parlatmak için tek yapmanız gerekli olan, üzerine biraz diş macunu koymak ve sünger yardımı ile temizlemek.

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN KÂĞIT HAVLU VE SİRKE KULLANMAK
Tuvaleti temizlemeden önce hazırlık yapmanız size çok kolaylık sağlayacaktır. Bunun için, tuvalet kâğıdının üstüne biraz sirke dökün. Ve bunu birkaç saatliğine tuvalete koyun. Sonrasında tek yapmanız gerekli olan tuvalet kâğıdını kaldırmak olacaktır.

MOBİLYA ÇİZİKLERİNİ DÜZELTMEK İÇİN CEVİZ KULLANMAK
Mobilyalarınızdaki küçük çizikleri saklamak için doğal yağ içeren cevizleri kullanabilirsiniz. Sonrasında Yumuşak ve kuru bir bezle mobilyayı temizleyebilirsiniz. Bu yöntem mobilyadaki çizik ve diğer lekeleri fark edilemez hale getirecektir.

SARARAN YASTIK KILIFLARI İÇİN BULAŞIK DETERJANI KULLANMAK
Sararmış yastık kılıflarını beyazlatmak için; 1 bardak toz çamaşır deterjanı ile bulaşık deterjanı, yarım bardak boraks, 1 bardak çamaşır suyunu ve kaynar suyu karıştırın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.