Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Unutkanlığa, uykusuzluğa ve depresyona birebir!

20.02.2021
551
Unutkanlığa, uykusuzluğa ve depresyona birebir!

Çiçekler, renk ve görüntülerinin dışında kokuları ile insan ruhunu ve zihnini sakinleştirecek özelliklere sahiptir. Çiçekler ve bitkilerle çevrili mekanlarda vakit geçirerek zihninizi ve ruhunuzu güçlendirebilirsiniz.

 

 

Eğer bakmaktan zevk aldığınız bir bahçeniz var ise veya evinizin küçük bir alanını çiçeklerle bahçeye çevirmek istiyorsanız bu haberimiz sizin için.

İşte bahçenizde bulundurmanız gerekli olan, ruhunuzu ve zihninizi sakinleştirecek 5 çiçek önerisi..
CİVANPERÇEMİ

Unutkanlığa, uykusuzluğa ve depresyona birebir! 1
Civanperçemi bahçenizde yer alması gerekli olan çiçekler arasında geliyor. Özellikle çiçekleri yaşlandıkça kenarlarına oluşan pembe noktalar oluşur. Ancak sağlamlıkları açısından rezene çiçeklerine benzerler. Civanperçemi çiçeği endişe yatıştırıcı olara kullanılır ve tansiyon düşüklüğüne birebir iyi gelir.

 

 

FRENK SOĞANI

Unutkanlığa, uykusuzluğa ve depresyona birebir! 3
Frenk soğanı yabani olarak yetişen, çoğu zaman otlu peynir yapımında kullanılacak olan bir bitkidir. Özellikle fransız mutfaklarında çok kullanılıyor. Frenk soğanı çiçeği uyku problemlerine ve unutkanlığa iyi gelir. Ayrıca mutluluk hormonu serotonini harekete geçirir ve depresyona yardımcı olur.

ŞAKAYIK

Unutkanlığa, uykusuzluğa ve depresyona birebir! 5


Şakayık çiçeği Britanya’nın en sevilen çiçeklerinden birisidir. Göz kamaştırıcı güzelliği ile zihni yatıştırmaya yardımcı olur ve vücudunuzu sakinleştirici bir serinlik yaratır. Özellikle beyaz şakayık, Çin tıbbında, endişe ve depresyonun hafifletilmesi için sık sık kullanılır.

 

 

PAPATYA

Unutkanlığa, uykusuzluğa ve depresyona birebir! 7


Papatya çiçeği nazik ve narin bir kır çiçeği olarak bilinir. Anksiyete ve depresyonla savaşmak için kullanılır. Sinirlerinizi yatışrır ve endişeyi azaltır. Çiçeklerinden çıkan buharlar, beynin koku alma kısmına giderek, gerginliğin ve stresin azalmasına yardımcı olur.

GÜL

Unutkanlığa, uykusuzluğa ve depresyona birebir! 9
Gül, kuşkusuz ki genelde herkezin sevdiği çiçekler arasında yer almakta. Sevginin ve aşkın simgesi olan gül bitkisi hem bahçelerde hem de ev ve işyerlerinde çok güzel bir hava yaratır. Uluslararası gül festivalini de bu noktada unutmamak gerekir. Sadece bir gülün kokusu bile depresyonu ve kaygıyı hafiflettiği ispatlanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.