Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Basur Ağrısını Hafifletmek İçin Bitkisel Öneriler

20.02.2021
428
Basur Ağrısını Hafifletmek İçin Bitkisel Öneriler

Tıbbi adı ile hemeroid olarak bilinen basur hastalığı, her on kişiden üçünde görülen bir hastalıktır. Günlük hayatı önemli derecede etkilediği gibi uyku düzenini de bozmasıyla güçlü bir rahatsızlık vermektedir. Genelde iş yaşamında fazla oturmanın etkisiyle kabız olarak başladıktan sonra basura kadar ilerliyor. Sık kahve ve çay tüketimi de basura yol açan etmenlerden biridir. Basur ağrısını hafifletmek için pek çok yola başvuran hastalar bir çözüme ulaşamadıklarında soluğu hastanede almaktadır. Basur tedavisi iki hafta kadar sürerken yaşanan ağrılar herkezin korkulu rüyası oluyor. Bu aşamada kullanabileceğiniz bitkisel çözümler, basur ağrınızı kesin bir biçimde keseceği gibi iyileşme hızınızı da arttıracaktır.

Basur Ağrısını Hafifletmek İçin Bitkisel Öneriler 1

 

 

ALOE VERA BİTKİSİ
İçeriğindeki mineraller, protein ve vitaminlerle beraber insan vücudunun her yerinde kullanılabilen bir bitki olan Aloe Vera, Basur rahatsızlığı çekenler için kullanacakları en iyi bitkisel çözümlerden biridir. Aloe Vera yaprağını bıçağınız ile kesip jelini pamuğa yedirtikten sonra basur bölgenize yavaşça sürebilirsiniz. Ferahlatıcı etkisi ile ağrınızı önemli ölçüde dindirip, derinizi besleyecektir.

 

Basur Ağrısını Hafifletmek İçin Bitkisel Öneriler 3

 

ISIRGAN OTU – ZEYTİNYAĞI KARIŞIMI
Basur ağrısını hafifletmek için tercih edilen yollardan biri ısırgan otu ve zeytinyağı karışımıdır. Taze alacağınız ısırgan otlarını blenderınız ile püre haline getirip zeytinyağı ile karıştırın. Kıvamını çok sulu olmayacak bir biçimde hazırlamaya özen gösterin. Elinizle nazikçe basur bölgenize uygulayın. Kaşıntınızı dindirip kılcal damarlarınızı açacaktır.

Basur Ağrısını Hafifletmek İçin Bitkisel Öneriler 5

PAPATYA SUYU BANYOSU
Üç bardak suya bir demet papatya atarak kaynatın. Daha sonra leğeni dolduracak kadar ılık suyu ekledikten sonra papatya suyunuzu ekleyin. Leğeninizin içinde 10 dakika kadar basur bölgenize banyo yaptırın. Ilık su hem basur bölgenizi yumuşatacak hem de ağrısını dindirecektir.

 

Basur Ağrısını Hafifletmek İçin Bitkisel Öneriler 7

 

BASUR KREMİ
iki diş sarımsak, orta büyüklükte kırmızı pancarın yarısı ve yarım limonu blenderda püre haline getirin. Basur bölgenize yavaşça uygulayın. 10 dakika sonra ılık suyla basur bölgenizi temizleyin. İlk başta bir yanma hissedeceksiniz fakat daha sonra ağrınızın dindiğini farkedeceksiniz.

Yazımızdaki karışımları akşam yatmadan önce kullanabilirsiniz. Bu bitkisel tedaviler basurunuzun iyileşmesinde yardımcı olduğu gibi ağrılarınızı da dindirecektir. Bu aşamada su tüketiminizi arttırmayı sakın unutmayın. Kahve, çay, gazlı içecekler, ağır baharatlar ve turşudan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Tedavinizden sonra bu yiyecek ve içecekleri bilinçli bir biçimde tüketmeye devam edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.