Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ekmek Mayasıyla 1 Ayda Değişin

13.02.2021
440
Ekmek Mayasıyla 1 Ayda Değişin

Son senelerde, bitki kökenli doğal malzemelerin kullanımı arttı. Bunun sebebi doğal kozmetiğin gücünün farkına varılması. Bu kez bir doğal güzellik mazemesinden söz edeceğim ki, denediğinizde çok yönlü değişime tanık olacaksınız.

 

Ekmek Mayasıyla 1 Ayda Değişin 1

Ekmek mayası cildi pürüzsüz hale getirmek için çok elverişli bir madde. Kırışıklıkların oluşumunu engellemek için maskesini kullanın. Çünkü B1, B2, B6 ve B12, amino asitler ve fosfor, potasyum, çinko, demir, manganez, kalsiyum, magnezyum olmak üzere pek çok mineral içeren ekmek mayası cildi yeniler, korur.

 

Maya, kuru, deforme olmuş cilt ve saçlar için de mükemmeldir. Aynı zamanda zayıf ve kırılgan tırnakları güclendirir. Eğer hasarlı, çizgili cilde ve deforme olmuş tene sahipseniz, maya maskeleri 2 ay içinde bu problemleri giderir. Ana malzemesi maya olan çeşitli maskelerin nasıl hazırlanacağının tarifini verdim. Haftada 2 kez uygulayın. Yalnız kullanmadan önce cildinizin iyice temizlenmesi gerekir.

 

 

MAYA VE SÜT
3 yemek kaşığı sütü biraz ılıtın ve 1 paket mayayı ekleyin ve kremsi karışım elde edince yüz ve boyuna uygulayın 15-20 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın,

MAYA, BAL VE ZEYTİNYAĞI
1 şeker kaşığı zeytinyağını ılıtın. Maya ve 1 çorba kaığı balı karışırın. Zeytinyağını ilave edin. Elde edilen bulamacı yüzünüze sürün. Maske sertleşince, parmaklarınız yardımı ile çıkarın ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

MAYA, SÜT, KETEN TOHUMU VE BADEM YAĞI

Ekmek Mayasıyla 1 Ayda Değişin 3
1 paket mayaya bir tutam ezilmiş keten tohumu ve 3-4 damla badem yağı, biraz da süt ekleyin, karıştırın. Hemen, katılaşmadan yüzünüze sürün. 15-20 dakika sonra yıkayın.

 

 

MAYA VE ŞEKER
Mayaya şeker ilave edince her gün kullanmış olduğunuz yüz kremleri gibi bir krem elde edeceksiniz. Bir küp mayayla bir çorba kaşığı şekeri karıştırın, iyice çırpın. Yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin.

MAYA VE BUĞDAY TOHUMU YAĞI
2 çay kaşığı buğday tohumu yağı ve 1 yumurta sarısını, 1 paket maya ile karıştırın. Maskeden sonra ılık suyla durulayın.

EL KREMİNE MAYA TAKVİYESİ
El kreminize 1 taze maya katın iyice karıştırın. Ellerinize sürün ve yarım saat bekletin.

Mayanın gençlik mucizesine düzeni kullanımının ardından 1-2 ay sonra tanık olacaksınız Doğaya değişik bir gözle bakın. Doğadaki seçilmiş bazı bitkiler ve ürünler hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. Her türlü cilt problemlerinız hakkında mail gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.