Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ameliyatsız Burun Küçültmenin Sırrını Herkes Bilmez

13.02.2021
210
Ameliyatsız Burun Küçültmenin Sırrını Herkes Bilmez

Burun küçültme egzersizi yaparak burnunuzun şeklini arzu ettiğiniz gibi düzeltebilir ve düzenli şekilde egzersizleri uygulamaya devam ederek rahatsız olduğunuz görünümden uzaklaşabilirsiniz. Burun küçültme metotları arasında en zararsız ve uygulaması en kolay olan burun düzeltme egzersizleri ile şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

 

Burun küçültme egzersizleri yararı ve etkinliği kanıtlanmış egzersiz metotlarınden oluşur. Bir çok kişinin gizli güzellik sırları arasında olan burun küçültme egzersiz metotları hergün tekrarlanarak aylar içinde sonuç alma imkanı sunuyor.

BURUN KÜÇÜLTME EGZERSİZİ NASIL YAPILIR
Burnunuzun uç kısmıyla dudağınızın birleştiği yere işaret parmağınızı yerleştirerek burnunuzu yukarı doğru hareket ettirip bırakın.
Burnunuzu işaret parmaklarınızla iki yanından kavrayıp kaşınızın başladığı noktadan burun ucuna kadar yukarı ve aşağı hareket ettirin.

Dudaklarınız ağzınızın içerisine kıvrılacak şekilde ağzınızı açarak burnunuzu gerdirin.
Bir elinizle burnunuzu tam ortasından tutup yukarı doğru ittirirken diğeriyle burnunuzun ucunu işaret parmağınızı kullanarak yukarı doğru ittirin. Bunları yaparken ağzınız kapalı şekilde burnunuzu gerdirmeye çalışın.
Aynı hareketi tekrarlayarak bu sefer burnunuzun ucunu sağa ve sola iterek hareket ettirin.
Burun küçültme egzersizi hareketlerini gün içerisinde 30 kez tekrarlayarak 1 ay içinde gelişim sağlayabilirsiniz.
BURUN KÜÇÜLTME EGZERSİZİ İŞE YARAR MI?
Burnunuzun çok büyük bir çoğunluğu kıkırdak yapısından oluşmaktadır. Burun küçültmek için ameliyat olmanız şart değildir. Gelişimini tamamlamış kişiler de burun egzersizleri yaparak kıkırdaklara şekil verebilirler

Burun küçültme egzersizleri burnunuzun etrafındaki kan dolaşımını hızlandırarak üst dudağınıza oksijenin daha etkin bir biçimde gitmesini sağlar.

 

 

İlerleyen yaşlarda burun daha da büyüme ve genişleme eğilimine girer. Burun küçültme egzersizlerini rutin şekilde yapmaya devam ederseniz burnunuzun yapısını korumuş olursunuz.

Burun küçültme egzersizleri haricinde makyaj yöntemleri ve ameliyatla da burun küçültme işlemi gerçekleştirilebilir.

HAREKET 1

Ameliyatsız Burun Küçültmenin Sırrını Herkes Bilmez 1
Her iki elinizin orta parmağı ile burnunuzun üst kısmından kaş bölgenizin başladığı alana kadar hafif bası olacak biçimde masaj yapmalısınız. Ortalama olarak sabah ve akşam 5’er dakika yapmanız yeterlidir.

 

 

HAREKET 2

Ameliyatsız Burun Küçültmenin Sırrını Herkes Bilmez 3
Diğer bir egzersizde burun deliklerini kapamak. Başparmağınızla önce sağ burun deliğinizi kapatıp sol burun deliğinizle nefes alın ve 5 saniye bekleyip bırakın. 5 saniye sonunda aynı hareketi sol burun deliğinizi kapatarak uygulayın. Her iki burun deliğiniz için 5’er defa sabah ve akşam uygulamalısınız.

HAREKET 3

İşaret ve orta parmağınızı resimdeki gibi burnunuzun yanlarına koyun ve dudaklarınızı ileriye doğru gerdirip parmaklarınızı elmacık kemiğine doğru gerdirin. 3’üncü hareketimizi 3 dakika boyunca sabah ve akşam muhakkak uygulayın.

HAREKET 4

Ameliyatsız Burun Küçültmenin Sırrını Herkes Bilmez 5

İşaret ve baş parmağınızın ucu ile burun derinizi hafifçe yukarıya doğru çektirin. Bu hareketi yaparken hafif bası uygulayın ve 5 dakika boyunca sabah ve akşamları tekrarlayın.

HAREKET 5

Ameliyatsız Burun Küçültmenin Sırrını Herkes Bilmez 7


Başparmak ve işaret parmağınız ile burun bölgenizin üst tepe noktasını çekerek masaj yapın. 2 – 3 dakika boyunca sabah ve akşamları masaj uygulamanız yeterlidir.

HAREKET 6

Ameliyatsız Burun Küçültmenin Sırrını Herkes Bilmez 9
Hareket olarak temsil edilmese de buz koymanın bir hayli yararı vardır. Burun egzersizi sonrasında burun bölgesinde meydana gelebilecek morluk ve şişmelerin önlenmesini sağlar. Bu hareketler neticesinde hala kızarma ve morluklar görülüyorsa hareketleri uygulamaktan kaçının.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.