Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Genç Görünmenin Sırrı – 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem

10.02.2021
203
Genç Görünmenin Sırrı – 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem

42 yaşındayım ama 24 görünüyorum! Çünkü uyumadan önce yüzüme bunu sürüyorum.. Genç Görünmenin Yolları (10 Yaş Genç Gösteren Yöntem)

 

Genç Görünmenin Sırrı – 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem 1

Nasıl daha genç görürüm diye düşünüyorsanız bu haber size gelsin. Hangimiz birkaç yaş daha genç ve taze görünmeyi istemeyiz ki? İsteriz elbette! İşte, tam 10 yaş genç görünmek için yöntemler..

Genç Görünmenin Sırrı – 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem 3

Genç görünmenin sırları var mı? Peki genç görünme yolları neler? Hangi yolla 10 yaş daha genç görünürüm diye düşünüyorsanız sizler için bu haberi derledik. Herkes genç görünmek ister, hele bir de 10 yaş daha genç görünme hayalinin bile yüzünüze getirdiği o tebessümü görür gibiyiz. Peki ama neler yapmalıyız, zor mudur genç görünmek, neye dikkat etmeliyiz.

 

 

İşte size olduğunuzdan da 10 yaş genç göstermenin sırları…Yaş ilerledikçe cildin de doğal ışıltısını kaybetmeye başladığı, ancak doğru zamanda, doğru müdahalelerle uzun bir süre genç kalmanın mümkün olduğu bildirildi. Dr. Can Mustafa Eren, genç bir görünüme sahip olmanın vücudun da daha sağlıklı olduğu manasına geldiğini söyledi.

Dr. Mustafa Can Eren, yaşlanma hızının herkezin yaş alma hızı, genetiği, seçimleri, kötü veya iyi beslenip beslenmediği, sigara içip içmediği, korunmasız olarak güneşe maruz kalıp kalmadığı ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlere göre farklılık gösterdiğini dile getirerek, genç bir cilde sahip olmanın tüyolarını verdi.

İnce çizgi ve kırışıklıkların botoks ile yok edilmesini öneren Dr. Eren, “Çizgi ve kırışıklık görünümünü hafifletmek için en etkili olan seçenek nörotoksinlerdir. Bu işlemde kaslar daha az kasıldığından çizgi ve kırışıklıklar daha yumuşak bir görünüme kavuşuyor” dedi.

ÇÖKÜK ŞAKAKLARA DOLGU
Dr. Eren, şakak bölgesinde yaşanan çökmenin çoğunlukla fark edilmediğini söyleyerek, “Şakak bölgesi en çok gözden kaçan bölge ve çoğu insan şakak bölgesinde yaşanan çökmenin farkında bile değil. Yağ kaybına bağlı şekilde yaşanan çukurlaşmaları düzeltmenin en kolay yolu dolgu maddeleridir” ifadelerini kullandı.

 

 

Eren, gözaltı çukurlarının kişiyi olduğundan daha yaşlı, gözleri ise sönük gösterdiğine dikkat çekerek, “Gözaltı çukurları yağ kaybından dolayı oluşur. Yağ kaybı ise genelde yağların zaman içerisinde dağılarak aşağılara doğru yayılması sebebiyle ortaya çıkar. Gözaltlarındaki gözyaşı yolu denilen bölgede oluşan çukurları ortadan kaldırmanın en kısa yolu yağ ve dolgu maddeleridir” diye konuştu.

 

GENÇ KOKAN BİR PARFÜM SIKIN
Genç görünün – kokun! İnanması zor olabilir ama ne kadar gençlik dolu bir parfüm sıkarsanız, o kadar genç görünürsünüz. Bazı çalışmalar başlıca kokuların bazı yaşlarla ilişkilendirildiğini ortaya koydu, bu nedenle doğru parfümü kullanmak işinize yarayabilir.

Gülümsü ve çiçeğimsi kokuları olan parfümleri daha az kullanın çünkü onlar yaşlı kadınlarla ilişkilendirilmektedir.

GÖZLERİ CANLANDIRIN
Üst göz kapaklarındaki fazla derinin yorgun bir görünüme neden olabileceğine işaret eden Dr. Mustafa Can Eren şunları söyledi: “Gerginlik veren kremler işe yarayabilir ancak gevşek deri görünümünü düzeltmede göz kapağı ameliyatı kadar etkili olmaz. Üst göz kapağı operasyonlarında yağ ve deri dikkatli bir şekilde kesilerek alınır. Göz kapakları daha genç bir görünüm verecek şekilde biçimlendirilir. Ayrıca, gözkapağı çizgisiyle kapak arasına dolgu maddesi ya da yağ enjekte edilerek de çukurlardan kurtulmak mümkün.”

 

 

KAŞLARI ŞEKİLLENDİRİN
Dr. Eren, kaşlardaki yaşlanmanın deri altında başlayan bir süreç olduğuna vurgu yaparak, “Kaşlar zamanla incelir, beyazlar ve kavisli görünümünü kaybeder. Düşük kaş, yaşlanan yüzün en belirgin işaretlerinden birisidir. Kaslar zayıflamaya ve cilt sıkılığını kaybetmeye başladığından kaşlarda düşük bir görünüm ortaya çıkar. Kaslar bir operasyonla kaldırıldığında, kaşlar da yepyeni bir görünüme kavuşur. Doğru bölgelere enjekte edilecek nörotoksinler ise geçici de olsa bir kaldırma etkisi oluşturur” ifadelerini kullandı.

ALIN ÇİZGİLERİNİ YUMUŞATIN
Dr. Eren, alın boyunca uzanan çizgilerin kabus olabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Gerçekten de kötü bir görünüm oluştururlar. Ancak kas sınırlayıcı botoks ile bu çizgileri düzeltmek oldukça kolay. Yatay çizgilerin oluşmasına sebep olan kasların hareketlerini sınırlayarak çizgi ve kırışıklıklara yumuşak bir görünüm verilebilir ve daha az belirgin olurlar.”

Ağız çevresindeki derinin de hassas olduğunu ve çabuk yıprandığını dile getiren Dr. Mustafa Can Eren, “Cilt yüzeyinin dokusuna ilişkin her çeşit sorunda en etkili çözüm mikro dermabrazyon (deri düzeltme) ile lazerdir. Bu işlemler hasar görmüş cilt yüzeyini yenileyerek daha canlı ve dinç bir görünüm verir. Sonrasında ya da tek başına yapılacak dolgu enjeksiyonu ile çökük görünümden kurtulabilirsiniz” dedi.

SAÇ STİLİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Genç Görünmenin Sırrı – 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem 5


Yeni bir saç stili edinmek dakikalar içinde 10 yıl genç görünmeniz ve hissetmeniz için muhteşem bir yöntemdir. Uzun saçlar kırılır ve güneşten aldığı zararı daha kolay gösterir. Düzenli olarak saç kestirmek, bakır ya da sarı renge boyatmak görünümüzü canlandırmak için ihtiyaç duyduğunuz şey olabilir.

RETİNOİD İÇEREN ÜRÜNLER KULLANIN
Dr. Eren, cilt ne kadar daha sağlıklı ise çizgi ve kırışıklıkların da o kadar hafif durduğunu dile getirerek, “Reçeteli retinoidler çoğu doktora göre olmazsa olmaz ürünlerden çünkü cildi formunda tutmaya yardım ediyor. Retonoidler cildi gerginleştirmeye ve kolajen üretimini canlandırmaya yarıyor. Ve tabi kolajen ne kadar fazla ise kırışıklık ve çizgiler o kadar az oluyor” biçiminde konuştu.

GEVŞEK DERİYİ SIKILAŞTIRIN
Gevşek derinin sıklaştırılması için ultherapy etkisini öneren Dr. Eren, “Bu yüz ve boyun sıkılaştırıcı yöntemde, gevşek deriyi kaldırıp sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden faydalanılır. Bu yöntem ile sıkı bir görünüm sağlayacak kolajeni üretmek için cildin alt tabakalarına enerji gönderilir. Sonuçları hemen ortaya çıkmaz. Etkisi, cilt kasılmaya başladıkça ve zaman içerisinde görülür” diye konuştu.

İNCE DUDAKLARI DOLDURUN
Eren, üst dudağın zamanla düzleşerek, uzamaya başladığını belirterek, “Üst dudaktaki kalp biçimi kaybolur. Ağız-burun bölgesinin merkezindeki kısımda, yani burnun sonu ile üst dudaklar arasındaki kısımda da kayıp yaşanılabilir. Dolgu maddeleriyle dudaklar yeniden şekillendirilirken gerektiği takdirde hacimde eklenebilir” ifadelerini kullandı.

SARKIK YANAKLARI KALDIRIN

Genç Görünmenin Sırrı – 10 Yaş Genç Gösteren Yöntem 7


Yanaklarla beraber yüzün diğer kısımlarının da düşmeye başladığını kaydeden Dr. Eren, “Yanakları az miktarda doldurmak bölgede bir düzleşme sağlayarak doğal bir görünüm oluşturabilir. Kaybolan dolgunluk geri kazandırılabilir. Örümcek ağı tekniği ile de sarkan yanaklar ve gıdı yukarı doğru toparlanır” dedi.

GIDIDAN KURTULUN
Dr. Eren, zamanla yüzdeki kaslar, dokular ve bağ dokuların zayıflamaya başladığını ve eski konumlarında kalamadıklarını söyleyerek, şunları kaydetti: “Bu durumun görüldüğü bölgelerden birisi de alt çene kemiğidir. Gıdı oluşumunu önlemenin en etkili yolu al yanak dokusunu kaldırmak, bu işlem çene kemiğinin altına sarkan dokunun kaldırılmasını sağlar. Kalan dokular da kesilerek alınır.”

CİLDİNİZİ TAZELEYİN
Fraksiyonel lazer uygulamasının, donuk, yaşlı cildi eski haline getirmenin etkili bir yolu olduğunu belirten Dr. Eren, “Cilt kendi doğal ışıltısını kaybetmeye başladığında ve yılların izleri daha belirgin hale geldiğinde yüz daha yaşlı ve çökmüş görünebilir. Fraksiyonel lazer ile kontrollü bir hasar meydana getirilerek, cilt daha sağlıklı kolajen üretmeye zorlanır. Bu sayede daha problemsiz, daha eşit bir cilt yüzeyi meydana getirilir” dedi.

Gençleşmek isteyenlere büyüme faktörlü cilt bakım ürünlerini de kullanmalarını öneren Dr. Eren, büyüme faktörlerinin vücudun doğal kolajen, elastin ve hyalüronik asit üretimini arttırarak yüze daha kalkık bir görünüm verdiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.