Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Dayanılmaz Diz Ağrılarına Şifa Olan Yegane Tarif

08.02.2021
363
Dayanılmaz Diz Ağrılarına Şifa Olan Yegane Tarif

Dizin hareket etmesini sağlamayı başaran noktalarında bulunan tendon ve bağlar vücut yapısının kritik yapı taşlarındandır. Kas ve kemikleri birbirine bağlayarak eklem fonksiyonlarının düzgünce çalışmasını sağlarlar.

 

 

TENDON İÇİN YULAF EZMESİ, ANANAS VE TARÇINLI TARİF
MALZEMELER;
1 bardak yulaf kepeği
250 ml su
1 bardak ananas suyu
1 bardak portakal suyu
2 yemek kaşığı bal (40 gram)
1 çay kaşığı öğütülmüş tarçın (7 gram)
2 yemek kaşığı badem kırığı (40 gram)

Dayanılmaz Diz Ağrılarına Şifa Olan Yegane Tarif 1
HAZIRLANIŞI
Her sabah kahvaltıda bir bardak içmelisiniz. Dizdeki tendon ve bağları beslerken hemde ağrı ve iltihaba karşı da mücadele eder.

Suyu kaynatarak işe başlayın ve ardından kaynayan suya yulaf kepeklerini ekleyin. Yavaşça karıştırarak pişirin. Piştikten sonra ananas suyu, portakal suyu, bal, tarçın, badem ve yulafı bir blendıra koyun. İçindeki malzemeler iyice parçalanıp birbirine karışana kadar blendırı çalıştırın.

 

 

Dayanılmaz Diz Ağrılarına Şifa Olan Yegane Tarif 3

LİMON VE ISIRGAN OTLU TARİF
MALZEMELER
80 gram ısırgan otu
1 limonun suyu
1 litre su
Hazırlaması bir hayli basit bir tariftir.

Bu ısırgan otlu karışımı haftada üç kere içebilirsiniz. Tek yapmanız gerekli olan gün boyunca içebileceğiniz çayınızı bir litre su ile hazırlamak. Isırgan otu, vücuttaki tendon ve bağları güçlendirmek için muhteşem olan silis, magnezyum, potasyum ve klorofil yönünden çok zengindir. Peki bu kolay tarifi nasıl hazırlayacaksınız?

Öncelikle bir litre suyu kaynatın. Ardından ısırgan otunu ekleyin. Taze ya da kurutulmuş olmasının önemi yoktur. Ardından karışımı 15 dakika demlenmeye bırakın.

 

Dayanılmaz Diz Ağrılarına Şifa Olan Yegane Tarif 5

 

Hazırladığınız karışımı cam bir şişeye süzün. Kapağını kapatın ve bir saat öylece bırakın. Bu süre geçtikten sonra oda sıcaklığındaki çayınızdan ilk bardağı içebilirsiniz. Fakat bundan sonra çayınızı tekrar ocağa koyun. Birkaç damla limon ve iki yemek kaşığı bal ekleyin.

Çok kuvvetli bir aroma elde edeceksiniz; ancak eklediğiniz doğal tatlandırıcıyla tadı çok daha iyi olacak. Isırgan otu ve limonla hazırladığınız bu çayı haftada üç kez içmeyi unutmayın. Diz sağlığınızın nasıl arttığını fark edeceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.