Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmak İçin Sadece 3 Geceye İhtiyacınız Var!

05.02.2021
338
Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmak İçin Sadece 3 Geceye İhtiyacınız Var!

Cildimiz için bir hayli yararlı olan patatesin suyunu çıkararak hazırlayabileceğiniz bu patates suyu maskesi ile yüzünüzdeki sivilcelerden ve gözaltı morluklarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

PATATES SUYU MASKESİ NASIL YAPILIR? ile ilgili görsel sonucu

 

Patatesin Cildimize Faydaları Patates; A, B ve C vitaminleri açısından bir hayli zengin olduğu kadar potasyum, karbonhidrat, fosfor, kalsiyum ve magnezyum mineralleri açısından da bir o kadar zengindir.

Antioksidan özelliği olan bir besin kaynağıdır. Patatesin suyunu çıkartıp tükettiğinizde bağışıklık sisteminiz güçlenir ve vücudunuzdaki zararlı toksinlerden arınmış olursunuz.

Patates suyuyla selülitli kısımlarınıza kompres uygulaması yapıp masaj yaptığınızda; selülitlerinizden ağır ağır arınma fırsatını yakalamış olursunuz.Patates suyu maskesini bir parça pamuk yardımı ile cildinize sürdüğünüzde; cildinizdeki kırışıklıkların ve lekelerin azalmasına yardımcı olarak cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.

 

PATATES SUYU MASKESİ NASIL YAPILIR? ile ilgili görsel sonucu

Eğer güneş yanığınız olup bu durumdan şikayetçi iseniz; soğutmuş olduğunuz patates suyunu yanık olan bölgeye hafifçe sürerseniz sızınızı ve acınızı hafifleterek o bölgeye ferahlama fırsatı verirsiniz. Göz çevrenizde bulunan koyu renkli halkalarınızdan kurtulmak için; yatmadan önce her gece patates suyuna iki parça pamuğu batırıp gözlerinizin üzerine yerleştirmenizi öneririz.

Bir süre bu biçimde dinlenin. Bu uygulamayı düzenli şekilde bir hafta boyunca uyguladığınızda koyu halkalarınızın yok olmaya başladığını fark edeceksiniz. Gözlerinizdeki şişliklerden şikayetçi iseniz de bu uygulamayı aynen yapmanız olumlu sonuç almanıza yardım edecektir.

PATATES SUYU MASKESİ NASIL YAPILIR?

PATATES SUYU MASKESİ NASIL YAPILIR? ile ilgili görsel sonucu


İki patatesi rendenin en ince bölümünde rendeleyin. Suyunu sıkın ve bununla yüzünüzü yıkayın. Geriye kalan posasını gözaltlarına ve burun üzeri de dahil olmak üzere yüzünüze yayın.

Yarım saat sonra yüzünüzü temizleyin, pürüzssüz ve mermer gibi bir cildiniz olacak. Sivilceyi engelliyor, ciltteki kırmızılıkları ve gözaltı morluklarını yok etmektedir. Burun üzerini tertemiz yapıyor. Dinlenmiş bir görünüm veriyor. Özellikle dışarı çıkmadan evvel yapılınca , sanki yüze pudra sürmüş gibi oluyor. Bunu her gün yapmak çok yararlıdır…

 

 

PATATES LİMON YÜZ MASKESİ TARİFİ NASIL YAPILIR

PATATES SUYU MASKESİ NASIL YAPILIR? ile ilgili görsel sonucu


Bu yüz maskesi yalnızca siyah lekeleri, koyu lekeleri ve sivilce izlerini kaldırmakla kalmaz hemde cildinizde harika bir parlaklık bırakır, cildinizi parlaklaştırarak doğal tonunu geri getirir ve lekeleri giderir!

MALZEMELER
Patates – 1 adet Limon – yarım dilim

TARİF
Patates kabuğunu soyun Küçük parçalara kesin ve blendera koyun. Karıştırın Şimdi bir süzgeç yardımıyla patates suyunu temiz bir kaba koyun Limon suyunu ekleyip karıştırın.

Pamuklu bir topun yardımıyla, bu yüz maskesini yüzünüze ve özellikle de etkilenen alanlara uygulayın. Kurumaya bırakmak için yaklaşık 10 dakika yüzünüzde bekletin.

Su ile yıkayın En iyi sonucu elde etmek için haftada bir gün bunu iki kez yapın.

 

 

Bu iki maskeyi dönüşümlü olarak arzu ettiğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.