Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor

05.02.2021
293
Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor

Çoğu kişinin en önemli sorunlarından biri ise fazla kilolardır. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere özel bu karışım bütün yağları yakmayı sağlıyor. İşte o karışım..

 

Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor 1

 

Yağ yakan içeceği hazırlamak bir hayli basit. Üstelik malzemeler de ulaşılabilir ve maliyetli değil. Bakalım bizlere neler gerekli

MALZEMELER
-1 kg limon
-400 gram kereviz
-2 litre su

Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor 3

HAZIRLANIŞI:
Kerevizlerin kökünü rendeleyin ve 2 litre su ile karıştırın. Sonrasında 1 adet limonu rendeleyip kerevizli suya koyun. Hazırlanan karışımı 25 dakika kaynatın. Karışımı soğutma yapmak için 6 saat bekletin. Geriye kalan limonun suyunu sıkın. Karışımınız hazır.

Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor 5

NASIL TÜKETİLİR?
Gün boyunca yemeklerden önce 1 su bardağı tüketilmeli ve 3 su bardağını geçmemeli. Bir ay boyunca tüketip bir ay mola verin. Karışımı tüketmeden önce her ihtimale karşı doktorunuzdan onay almakta fayda var. Düşük tansiyon sorununuz varsa bu içeceği tüketmeyin..

 

Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor 7

 

LİMONUN FAYDALARI NELERDİR?
C vitamini, B6 vitamini, A vitamini, E vitamini, folik asit, niyasin, tiyamin, riboflavin, pantotenik asit, bakır, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, çinko, fosfor ve protein içerir. Diyabeti ve yüksek tansiyonu önler. Kabızlık problemine karşı bir hayli etkilidir. Böbrek taşlarının oluşumuna engel olur. Diş etlerini yatıştırır. Limonun kabuğuyla diş etlerinize masaj yapabilirsiniz. Limon suyu soğuk algınlığı ve grip gibi hastalık sorunlarıyla mücadele eder.

Kereviz – Limon – Su Karışınca Vücuttaki Tüm Yağları Yakıyor 9

KEREVİZİN FAYDALARI NELERDİR?
Kan basıncını kontrol altına alır. Vücuttaki sıvı dengesini dengeler. Kalp krizi geçirme riskini azaltır. Afrodizyak özelliği vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kadınların regl dönemini düzenler. Karaciğeri korur. Balgam söktürücü özelliği vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.