Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yağ Yakan Ve Göbek Eriten, Aromalı Su Yapımı!

03.02.2021
291
Yağ Yakan Ve Göbek Eriten, Aromalı Su Yapımı!

Aromalı Detox Suyu Nasıl Yapılır?
DETOX SUYU NEDİR? DETOKS SUYU İLE ZAYIFLAMA

En Etkili 4 Detoks Suyu | Yaşam Trend
Detox suyu son dönemde bir hayli popüler olan aromalı sulardır. Kişiler zayıflamak amacı ile, toksin atmak amacı ile, suya aroma katması amacı ile detox suyu tercih ederler. Ayrıca iltihap önleyici, sindirim düzenleyici ya da ağrı kesici fonksiyonları olan detox suyu hazırlamak da mümkün. Sağlık için hergün muhakkak 6-8 bardak su içilmesi öneri edilmektedir. Su vücutta ki organların düzenli ve daha sağlıklı çalışması için, cilt güzelliği için bir hayli faydalıdır. Her gün içtiğiniz suyun içine dilediğiniz meyve ya da sebzelerden eklerseniz hazırladığınız bu suyun pek çok yararını görebilirsiniz.

 

 

Yağ Yakan Ve Göbek Eriten, Aromalı Su Yapımı! 2

Detox Suyu Faydaları
Özellikle greyfurt, limon, salatalık, elma, tarçın gibi besinler ile hazırlanan detox suyu zayıflamada olukça faydalıdır. Metabolizmayı hızlandırır, yağ yakımını kolaylaştırır. Yine limon, nane ya da salatalık içeren sular vücutta ki toksinleri atmaya yardımcıdır. Ayrıca idrar söktürücü özelliği sayesinde vücutta su tutmayı önler. Özellikle yaz mevsiminde içerisinde kivi ya da çilek attığınız suları tercih edebilirsiniz. Çilek cildi güzelleştirmede çok etkilidir. Zencefil ve limonu suyunuza eklediğinizde ise doğal bir ağrı kesici elde etmiş olacaksınız.

 

Yağ Yakan Ve Göbek Eriten, Aromalı Su Yapımı! 4

 

Detox Suyu Nasıl Yapılır?
Detox suyunu evinizde kolaylıkla hergün hazırlayabilirsiniz. Alışkanlık haline getirdiğinizde ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Yapmanız gerekli olan sadece cam bir su şişesine dilediğiniz malzemelerden birkaç dilim ekleyip 2-3 saat bekletmek. İçerisine eklediğiniz meyve, sebze ya da baharatlar bir süre suda özümsendikten sonra gün içinde detox suyunuzu ağır ağır tüketebilirsiniz.

Gün içinde suyunuz tamamlandıktan sonra aynı malzemelerin üzerine tekrar su ilave edip tekrar içebilirsiniz. Fakat ertesi gün yeni malzemelerle suyunu hazırlamayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.