Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Burun Tıkanıklığına Basit Çözüm

03.02.2021
475
Burun Tıkanıklığına Basit Çözüm

BURUN TIKANIKLIĞI İÇİN DOĞAL KARIŞIM..
Burun tıkanıklığının mevsimi yok. Bu sebeple yalnızca kış aylarında değil her mevsim bu sorunu yaşayanlar için burun tıkanıklığına çözüm sunuyoruz. Burun tıkanıklığına doğal çözüm arıyorsanız haberimize göz atın. İşte burun tıkanıklığına çözüm doğal karışım.
Okuyucularımızın en sık yaşadığı problemlerden birisi de burun tıkanıklığı.

 

Burun tıkanıklığı için doğal yöntemler

Bahar dolayısıyla gerek polenlerden gerekse havanın dengesiz sıcaklık düzeyinden dolayı burun tıkanıklığı sorunu artış gösterdi. Bu sebeple burun tıkanıklığına doğal çözüm sunarak hem doğal hem de etkili metotları sizin için bir araya topluyoruz. Burun tıkanıklığın kâbusunuz olmasını istemiyorsanız vereceğimiz bu yöntemlerden sizin için uygun olanını hemen uygulayabilirsiniz.

 

Evinizdeki malzemeler ile hazırlayabileceğiniz karışımlar ile özel metotları bir araya getirdik. Ancak öncesinde bir uzamana danışmanızı öneri ederiz.

Burun Tıkanıklığına Basit Çözüm 2

 

PARMAKLAR İLE BURNU AÇMAK
Sık sık geçici burun tıkanıklığı yaşamaktaysanız bu yöntemin işe yaradığını söyleyebiliriz. Baş ve işaret parmağınızı burun deliklerinize nazikçe sokup yukarıya kaldırın. Bu sırada da burnunuzdan hava alıp verin.

ÖZEL KARIŞIM
Yarım çay bardağı suyu cezvede kaynatın ve ardından soğumaya bırakın. Daha sonra suyun içerisine ½ çay kaşığı tuz ve ½ tatlı kaşığı karbonat koyup karıştırın. Bir burun deliğinizi kapatıp diğerine bu karışımı çekin veya şırınga yardımıyla içerisine dökün. Daha sonra aynı işlemi diğer burun deliğinize yapın.

GECE TIKANIKLIĞI İÇİN YATIŞ ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRİN
Eğer gece burun tıkanıklığı yaşamaktaysanız bu yatış şeklinizle alakalı olabilir. Daha önce vermiş olduğumuz parmak yöntemi gibi geçici bir yöntem olabilir ancak iyi bir uyku almanızı sağlayacak kadar etkilidir.

MENTOLLÜ KESKİN KOKULAR
Keskin kokular burnunuzu açmak için iyi bir seçenek olabilir. Bunun için mentolü öneri ederiz.

 

 

Burun Tıkanıklığına Basit Çözüm 4

SICAK HAVLU YÖNTEMİ
Temiz bir havluyu ısıtın ve yüzünüze koyun. Yüzünüzü yakmayacak sıcaklıkta olmasına dikkat edin. Havlu yüzünüzdeyken burnunuzdan nefes almaya çalışın.

SU KARIŞIMI
Bir bardak suyu kaynatın içerisine bir miktar limon suyu ve mentol ekleyin. Sudan çıkan buharı burnunuza tutun ve yine nefes almaya çalışın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.