Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Basur İçin Etkili 9 Doğal Çare!

03.02.2021
295
Basur İçin Etkili 9 Doğal Çare!

Basur ağrısını rahatlatmak için lif alımınızı artırarak vücudunuzu atıklardan kurtulmaya teşvik edebilirsiniz ve bunun beraberinde bazı topikal ilaçlar uygulayabilirsiniz. Bu makalemizde konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Basur için kullanılabilecek doğal ilaçlar bu rahatsızlık verici olduğu, acı verici durumdan muzdarip insanlar için büyük rahatlama sağlayabilir. Anüs damarlarında iltihaplanma oluşur ve bu iltihaplanma öyle gelişir ki rektum duvarına değen kütleler oluşturur.

 

 

Normalde bu problem, kanama, tahriş, kaşıntı ve ağrı gibi hoş olmayan semptomlar ile kendisini gösterir. Bu sebeple kullanmış olduğunuz doğal ilaçlar basur ağrısını hafifletmek için de etkili olmalıdır.

Bu rahatsızlık verici olduğu soruna son vermek için deneyebileceğiniz bazı alternatifler şunlardır:

ALOE VERA

Aloe Vera'nın faydaları nelerdir? Aloe Vera nasıl kullanılır?

Aloe vera, yüzlerce senedir sayısız tıbbi fonksiyonları ile takdir edilen bir bitkidir. Konu basur olduğunda, yanma hissini azaltmak için aloe vera uygulanabilir. Doğal bir yumuşatıcıdır ve anti-enflamatuardır, bu nedenle tahriş ve iltihaplanma gibi sorunları gidermek için uygundur.
Mango çekirdeği
Bu çekirdek basur ile gelen problemlerle başa çıkmak için yararlı olan anti-enflamatuarlar içerir. Tek yapmanız gerekli olan bir mango çekirdeğini kurutun ve ardından toz haline gelene kadar öğütün. Günde iki sefer (biraz bal ile 2 gram) alın.

KİŞNİŞ TOHUMLARI

Kişniş tohumunun faydaları nelerdir? Kişniş tohumu çayı nasıl hazırlanır? -  SAĞLIK Haberleri
Bu tohumlar, basur ve ilgili semptomların tedavisi söz konusu olduğunda çok faydalı olduğu için sıkça kullanılır. Tek yapmanız gerekli olan, biraz kişniş tohumunu bir gece suda bekletip ertesi gün bu suyu içmektir. Kanama, yanma ve kaşınma gibi en rahatsızlık verici olduğu belirtileriniz bu içeceği kullanarak kolayca rahatlatılabilir. Bunun sebebi, kişniş tohumlarındaki anti-enflamatuarlar ve antioksidanların midenize destek olmasıdır.

MERSİN

 

Basurun neden olduğu acıya ve yanmalara yardım etmek için mersin, mürver ve beyaz meşeden bir merhem hazırlayabilirsiniz. Mersin basuru daraltma görevini üstlenir. Diğer iki bileşen de anti-enflamatuar ve ağrı kesici güçlere sahiptir ve iyileştirirken bölgeyi uyuşturacaktır.

MUZ

Muzun faydaları nelerdir? - Sağlık Haberleri


Potasyum, muzda bolca bulunan bir mineraldir. Basuru tedavi etmek için, biraz sütle pişmiş muzdan oluşan bir püre hazırlayın. Bu yanma hissine iyi gelir çünkü potasyum kan damarlarını rahatlatır, rektum damarlarındaki stres ve basıncı azaltır. Bu mineral ayrıca şişen veya tahriş olanlar dokularda dahil olmak üzere vücudunuzdaki dokuları sıkıştırır ve küçültür.

YABAN MERSİNİ

Yaban mersininin faydaları neler? Yaban mersini nelere iyi gelir?


Bir çorba kaşığı yaban mersinini gazlı beze sarın ve direk olarak basura uygulayın. Bu, basurun neden olduğu rahatsızlık verici olduğu acıyı ve yanmayı hafifletmeye yardım edecektir. Yaban mersini kuvvetli anti-enflamatuar fonksiyonları sayesinde bağırsak ve mide problemleri için de öneri edilir.

İNCİR

İncir Nedir? Faydaları Ve Zararları Nelerdir?
İncir rektal yanmaya çok iyi geldiği bilinen ve bunun için önerilen ilaçlardan birisidir. Tek yapmanız gerekli olan bir gece boyunca 4 inciri ıslatmak ve sabah – tercihen boş mideye – bu suyu içmek. İncir kullanmanın bir başka yolu da, yapraklarından çay yapmaktır. Çayı soğuttuktan sonra basura uygulayın. İki tedaviyi birleştirmek daha hızlı sonuç verecektir.

 

 

SICAK VE SOĞUK KOMPRESLER
Basura ısı ve buz uygulamak, onunla beraber gelen yanma hissini sakinleştirmenin iyi bir yoludur. Bir küvet sıcak suda oturun ve sonra bir süre sonra bölgeye soğuk ile kompres yapın. Sıcaklıklar arasındak değişim iltihaplanmış bölgede aynı etkiye sahiptir. Bu teknik, şişmeyi azaltmaya yardımcı olur ve kan akışını iyileştirir, bu şekilde basurlar daha çabuk iyileşir.

İSKOÇ KARA AĞACI

Basur için 9 Doğal Çare
İskoç kara ağaçları, anti-enflamatuar ve sıkıştırıcı özelliklere sahiptir. İhtiyacınız olan tek şey, bundan biraz merhem yapabilmek için biraz suyla birkaç yaprağı karıştırmak. Yanma ve diğer semptomları azaltmaya yardımcı olması için bir pamuk yardımı ile bu merhemi direk basura sürün.

Basur ağrısını azaltmak için ipuçları;
Hijyenik olun. Yeterince lifli gıdalar tüketin ve baharatlı gıdalar, çay, kahve ve şekerli gıdalardan kaçının; basur hakkında endişe etmeyin. Şimdiye kadar pek çok ilaç denediyseniz ve herhangi bir gelişme görmediyseniz, bir doktora danışmak iyi bir fikirdir. Doktorunuz sorunu bütünüyle çözmek için alışılmış tedavileri ev yapımı ilaçlarla birleştirmenize yardımcı olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.