Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

SADECE PATATES KULLANARAK BEYAZ SAÇLARDAN KURTULUN

01.02.2021
375

Bu basit ama çok etkili kür ile saç boyalarına para harcamaktan kurtulacaksınız.

 

 

Beyaz saçlar yaşlandığımız hissi vermiş olduğu için kurtulmak için pek çok yol deneriz. Ama beyaz saçın çoğunlukla yaş ile alakası da olmayabilir. Genetik ve çevresel etkenlerden dolayı saçlarımız çok genç yaşlarda da beyazlayabilir. Eğer siz de saçlarınız da beyaz olmasın isteyenlerdenseniz,

SADECE PATATES KULLANARAK BEYAZ SAÇLARDAN KURTULUN 1

muhtemelen saç boyası kullanıp beyazlarınızı kapatıyorsunuz. Saçlarınızı kimyasal maddeler ile kapatmak yerine, size doğal bir yöntem önereceğiz. Patates kabuğu kürü. Saçma mı? Kesinlikle hayır. Patates kabukları çok eski zamanlardan beri kumaş ve hatta saç boyaları içinde kullanılıyor.

 

 

Bu kür modası geçmiş gibi dursa da, kesinlikle doğal ve güvenlidir. Saç İçin Patates Kürü * 5-6 tane patatesin kabuğunu soyun. Bu kabukları çok büyük bir tencereye koyun. İki litrede su ekleyin tencereye. Kabukları 20-30 dakika kaynamaya bırakın.

SADECE PATATES KULLANARAK BEYAZ SAÇLARDAN KURTULUN 3

Bu işlemden sonra kabukları süzgeçle yardımı ile süzün. Kabukları çöpe atabilirsiniz. Bize burda suyu lazım olacak. Bu suyun bütünüyle soğumasını bekledikten sonra eski bir şampuan şişesine doldurabilirsiniz. Artık kürümüz hazır. Uygulama * Saçınızı şampuan ve saç kremi ile yıkayın.

Çünkü beyaz saçlar daima daha kuru ve kırılgan olurlar. Nemlendirmeniz gerekir. Saç kremi ile yıkarken, saç kremini 2-3 dakika saçınızdan beklettikten sonra durulayın. * Saçınızı saç kremi ile yıkadıktan sonra hazırladığımız kürden dökün saçınıza. Ama durulamayın.

 

SADECE PATATES KULLANARAK BEYAZ SAÇLARDAN KURTULUN 5

 

Havluyla saçınızı kurulayın ve arzu ettiğiniz gibi şekillendirin. * Haftada 2-3 kere uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır. Bir süre sonra artık beyazlarınızın daha az farkedilir olduğunu göreceksiniz. Sabırlı olun, bu süre zaman gerektirebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.