Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Beyaz Çamaşırların Daha Beyaz Olması İçin Yapılması Gerekenler

01.02.2021
370
Beyaz Çamaşırların Daha Beyaz Olması İçin Yapılması Gerekenler

Sirke ile çamaşır beyazlatma: Beyazları makineye atmadan önce sirke ile karıştırdığınız su da beyaz çamaşırları bir ya da iki saat bekletin. Ardından daima çalıştırdığınız programda beyazları yıkayın. Diğer yöntem ise deterjan gözüne deterjan ile birlikte yarım çay bardağı kadar sirke koyun ve çamaşırlarınızı daima kullanmış olduğunuz programda beyaz çamaşırları yıkayın. Elma sirkesi ya da saf sirke olabilir..

Beyaz Çamaşırların Daha Beyaz Olması İçin Yapılması Gerekenler 1

 

 

Karbonat ile çamaşır beyazlatma: Deterjan gözüne deterjanla birlikte 1 yemek kaşığı karbonata ekleyin. Ve daima ki programda çalıştırın. Leke varsa eğer lekenin üzerine karbonata serpiştirin ardından sirke döküp ya da limon sıkıp çitileyin. Limon ve sirkenin içinde ki sitrik asitten dolayı leke yok olacaktır. Başka bir yöntem ise karbonatlı suda çamaşırlarınızı bir gece bekletin..

 

Beyaz Çamaşırların Daha Beyaz Olması İçin Yapılması Gerekenler 3

 

Limon ile Çamaşırları Beyazlatma: Bir çay bardağı limon suyunu çamaşır makinenizin deterjan koyduğunuz kısmına ilave edip çamaşırları yıkayın..

A-s-p-i-r-i-n ile çamaşır beyazlatma: Bir kovada 5-6 adet a-s-p-ir-ini eritin ve çamaşırlarınızı bu suda bir gece bekletin. Ardından makineye atın ve yıkayın. Veya 5-6 adet a-s–p-i-r-ini direk makinenize atıp da yıkayabilirsiniz.

Süt ile çamaşır beyazlatma: Hassas ve pamuklu kumaşlar için süt kullanıp beyazlarınızı daha beyaz yapabilirsiniz. Çamaşırı bir kase sütün içine batırın ve bir kaç saat bekletin. Ardından makineye atıp yıkayın.

Püf Noktalar:

Beyaz Çamaşırların Daha Beyaz Olması İçin Yapılması Gerekenler 5

 

 

Renkli çamaşırlar ile beyazları ayırıp öyle yıkayın. Açık renkli dahi olsa beyazlara katmayın. Aksi halde renkler beyazların rengini griye çevirir. Çok kirli ve az kirli diye ayırıp yıkayın. Veya çok kirli çamaşırları bir gece sirkeli ya da karbonatlı suda bekletin. Çamaşırları çok bekletmeden yıkayın. Kirler iyice yerleşmeden yıkayın..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.