Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

3 Ayda 24 Kilo Verdiren Sarımsak Turşusu Tarifi

01.02.2021
742
3 Ayda 24 Kilo Verdiren Sarımsak Turşusu Tarifi

Doğada hazır halde bulabileceğiniz bu gıda ürünü ile yapacağınız tariflerle çok kısa süre içerisinde zayıflamanız mümkün. Peki sarımsak diyeti ile 3 ayda 25 kiloya kadar kaybedebileceğinizi biliyor muydunuz?Sarımsak; pek çok kişinin bildiği gibi doğal ateş düşürücü, yağ yakıcı ve çok önemli bir antioksidan.

3 Ayda 24 Kilo Verdiren Sarımsak Turşusu Tarifi 1

 

 

Malzemeler: -Derin bir cam kavanoz -300 gram sarımsak (30-35 adet, havanda dövüp kokusunu çıkarınız.) -Elma Sirkesi (2 Litre, Evde yapılmış olursa çok daha iyi olur) 3 Ayda 24 Kilo Zayıflatan Diyet Tarifin yapımı esasında bir hayli basit. Ancak turşu kurulacağı için, ürünü tüketmek için uzun bir süre beklemek gerekmektedir. Evde hazırlamış olduğunuz elma sirkesi içine havanda döverek kokusunu çıkarmış olduğunuz sarımsakları ekleyiniz. Bu noktada bir hayli dikkatli olmanızda fayda var, çünkü kavanozun kapağının sıkı olması oldukça önemli. Daha sonra kavanozunuzu 15 gün sonra açıp tüketmeye hazır hale getirebilirsiniz. Turşuyu açtıktan sonra, hemen tüketmeye hazırdır. Yemeklerden önce sadece 1 tatlı kaşığı tüketmeniz sizler için yeterli olacaktır.

 

 

3 Ayda 24 Kilo Verdiren Sarımsak Turşusu Tarifi 3

Özellikle akşam yemeklerinden yaklaşık yarım saat kadar önce bu turşu suyunu tüketebilirsiniz. Metabolizmayı hızlandıracağı için hamilelerin bu tarifi uygulaması önerilmez. Tüketmiş olduğunuz turşu miktarına da özen göstermeniz gerekiyor. Aksi halde çok ciddi tansiyon problemi yaşayabilirsiniz. Reflü ve benzeri mide sorunları olan kişiler için de bu tariften kaçınılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.