Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Geçmeyen Ve Gıcık Haline Dönüşen Kuru Öksürüğe Neler İyi Gelir?

28.01.2021
389
Geçmeyen Ve Gıcık Haline Dönüşen Kuru Öksürüğe Neler İyi Gelir?

Soğuk havaların en korkulu rüyası öksürüktür. Hangi yaşta olursanız olun öksürük pek çok insanı etkileyebilecek bir özelliğe sahiptir ancak basit birkaç önlemle de öksürüğünüzü azaltabilmeniz mümkündür.

 

 

BOL SU İÇİN

Geçmeyen Ve Gıcık Haline Dönüşen Kuru Öksürüğe Neler İyi Gelir? 1
Boğaz enfeksiyonlarının tamamı öksürüğe neden olabilmektedir. Çünkü enfeksiyon döneminde burda bir tahrişlenme meydana gelir. Öksürük ise tahrişlenmenin neticesi olarak ortaya çıkar. Öyle durumlarda su içmek boğazın tahrişini azaltacağı için etkilidir. Su içtiğiniz zaman boğazınız nemli kalır ve öksürük hafifler. Bir insanın normal olarak günde 2 litre dolayında su içmesi gerekir.

ÖKSÜRÜK ÇAYI NASIL YAPILIR?

Geçmeyen Ve Gıcık Haline Dönüşen Kuru Öksürüğe Neler İyi Gelir? 3

Öksürüğe iyi gelen içeceklerden bir tanesi de bitki çaylarıdır. Ihlamur, kuşburnu, adaçayı, zencefil, nane limon gibi çaylar boğaza iyi geldiği için öksürüğün hafiflemesine sebep olacaktır. Balın en büyük etkisi bakterilerle savaşması yönünden olacaktır. Aynı zamanda hücrelerin yaşlanmasını geciktirdiğinden dolayı da bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

C VİTAMİNİ:

Geçmeyen Ve Gıcık Haline Dönüşen Kuru Öksürüğe Neler İyi Gelir? 5


Bugün bildiğimiz pek çok meyvede C vitamini yer alır ama bu konu da Greyfurt, mandalina, portakal ve limon gibi turunçgillerin bir hayli iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Kış aylarında özellikle bu vitaminlerin yenilmesi öksürüğünüzün geçmesine yardım edecek hatta öksürüğün başlamasını dahi önleyecektir. C vitamini hastalıkların vücudunuzdan daha hızlı atılmasını sağlar.

ODANIN NEM DÜZEYİ:
Kış aylarında evi havalandırmak soğuk sebebiyle biraz ağırdan alınıyor ama bu doğru olan bir durum değildir. Çünkü içerinin nem seviyesinin normale döndürülmesi ve evin hava almasının sağlanması için kapı ve pencerelerin açılması gerekir.

 

 

Özelliklede Akşamları havalandırma işleminin yapılması daha etkilidir. Bu sayede evdeki kuru hava temizlenmiş olur ve solunum yollarınızın kurumasını önlemiş olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.