Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor

27.01.2021
299
21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor

Karaciğeri temizleyen en tesirli yiyeceklerden bir tanesi olan kuru üzümün faydaları sizi kendinizden g-eçirecek. İşte sıhhat açısından tüketilmesi tavsiye edilen 21 kuru üzümün faydaları..

 

 

Güçlü antioksidan gıdaların başında gelen üzümün kuru halinin bedene oldukça yararı var. Özellikle 21 kuru üzüm tüketilmesi veya geceden 21 kuru üzümü suya bırakıp sabahına suyu içilmesinin faydaları saymakla bitmiyor.

İŞTE 21 KURU ÜZÜMÜN VE SUYUNUN YARARLARI..

Kuru üzüm kapsadığı antiseptik maddeler sayesinde sindirimi kolay şekle getirir. Aynı zamanda yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki biriken zehirli kalıntıları da d-ışkı veya idrar yoluyla bedenden atar.

21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor 1

 

Çeşitli sebeplerden dolayı karaciğerin çeperinde h-asarlı hü-creler birikir. Bir vakit sonra bu birikim karaciğerin yağ oranını artırarak ci-ddi hastalıklara neden olur. Ancak her sabah akşamdan hazırladığınız 21 kuru üzümlü suyu içerek bu te-hlikeyi eksiltebilirsiniz. Kuru üzüm suyu karaciğeri arındırmasının beraberinde ha-sarlı hücrelere karşı da korur.

Bazı gıdalar veya hastalık sırasında mide duvarında yaşanan kr-amplar nedeniyle kusma ra-hatsızlığı yaşanır. Mide a-sidi de artıkça bu rahatsızlık hem yemek borusunu hem de ağız sıhhatini negatif etkiler. Bu vaziyetin yaşanması sırasında dünden bekletilen kuru üzüm suyu tüketerek mide bulantısı giderilebilir.

21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor 3

Kötü kolesterol seviyesi artıkça kalp ve d-amar rahatsızlığı yaşanma r-iski de çoğalır. Uzmanlar, 21 kuru üzümün kolesterol seviyesinin düşürmesinin beraberinde d-amar tı-kanıklığını da önleyerek kalp ra-hatsızlığının yaşanma ihtimalini azaltır.

 

 

Doğal antioksidan kaynağı olan üzüm bedeni hergün arındırarak bağışıklığı kuvvetlendirir. Hastalıklar karşısında bedenin mukavemetini artırmasının beraberinde genç hücrelerin rakamını da artırarak cildin daha parlak ve diri görünmesini sağlar.

K-anda çoğalan trigliserit hücreleri bedendeki şeker ve yağlanma oranını da artırır. Bu vaziyet de obezite ve şeker hastalıklarının yaşanmasına davetiye çıkartır. Uzmanlar trigliserit seviyesini düşürmek için günde 21 kuru üzüm suyunun harcanması gerektiğini vurguluyor.

21 Adet Kuru Üzümü Suda Bekletin. Sabah İçin. Faydaları Saymakla Bitmiyor 5

KURU ÜZÜM SUYU NASIL YAPILIR?
400 gram kuru üzüm
4 su bardağı su
YAPILIŞI
Kuru üzümleri evvel iyice yıkayınız. Daha sonra bir tencere de suyu kaynatınız. Ardından içine kuru üzümleri atınız. Bir gün beklettiğiniz karışımı süzüp içiniz. Uzmanlar bu uygulamayı ayda dört gün üstü üste yapılmasını öneriyor. Ayrıca sabah kahvaltınızdan yarım saat evvel bu suyu tüketirseniz daha fazla verimini göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.