Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vitamin Eksikliğini Yüzünüzden Anlayabilirsiniz! İşte O 6 İşaret

26.01.2021
199
Vitamin Eksikliğini Yüzünüzden Anlayabilirsiniz! İşte O 6 İşaret

Vitamin eksikliği sorunu özellikle ilkbaharın başında geçerlidir. Vitaminler olmadan zayıf ve kayıtsız hissediyoruz ve çeşitli virüsler için basit bir hedef haline geliyoruz. Bizler Drsaglik.Net olarak size yeteri kadar vitamin alıp almadığınızı anlamak için tüm yapmanız gerekli olan şeyin aynaya bakmak olduğunu söylüyoruz. Bu makaleyi okurken kendinizi gözlemleyin.

 

 

6. Soluk ciltler

Vitamin Eksikliğini Yüzünüzden Anlayabilirsiniz! İşte O 6 İşaret 1
Kışın sonunda iyi bir bronzluk yaşayarak övünen az insan var. Ancak cildiniz normalde göründüğünüze kıyasla bütünüyle solgunlaşırsa, bu B12 vitamini eksikliğinizin bir işaretidir. Bu vitaminin seviyesini düzeltmek için et ve deniz ürünleri daha fazla yemeniz gerekir.

5. Kuru saç
Çok miktarda kepekle kaplanmış kuru, kırılgan saçlar , B7 vitamini olarak bilinen biyotin eksikliğinizin işareti olabilir . Bu genelde antibiyotik kullanmanın bir sonucudur. B7 seviyelerini yükseltmek için et, balık, sebze, meyve, mantar ve baklagiller daha sık yemeniz gerekir . Ve bir süre diyet yapmaktan da vazgeçin.

 

 

Vitamin Eksikliğini Yüzünüzden Anlayabilirsiniz! İşte O 6 İşaret 3

SONY DSC
Eğer göz çevresinde ve uzuvlarda şişkinliği fark ettiyseniz, vücudunuzda eksik iyot olabilir. En yaygın iyot kaynağı iyotlu tuzdur. İyot ayrıca deniz (ıstakozlar, karides, deniz yosunu), süt ürünleri , ve hatta ekmekte bolca bulunmaktadır.

3. Renksiz dudaklar
Soluk dudakları olan bir kişinin demir eksikliğine dair bir işaret olabilir . Düşük arter basıncı ve düzenli soğuk algınlığı, bunun başka belirtisi de olabilir. Daha fazla kırmızı et yemeniz ve bir süre yüksek miktarda kalsiyum içerikli yiyecek yemeniz yeterlidir .

2. Diş eti Kanaması
Diş eti kanaması, C vitamini eksikliğini göstergesidir. C vitamini eksikliği ayrıca, zayıf bağışıklık, kas ağrısı ve diş problemleri ile sonuçlanabilir. Narenciye meyvelerinde ve kırmızı biberde c vitamini bulunmaktadır..

1. Açıklanamayan yorgunluk, baş dönmesi

Vitamin Eksikliğini Yüzünüzden Anlayabilirsiniz! İşte O 6 İşaret 5

İyi uyumadıktan sonra bitkinleşiyorsanız, vücudunuzda B12 vitamini bulunmuyor olabilir. Bu durumda oksijenin organlara taşınması engellenir ve yorulmaya, baş dönmesine ve uyuklamaya neden olur. Bu vitamin hemde beynin ve sinir sisteminin normal işleyişinde yer alır. Bir eksikliği, hissizlik ya da elektrik çarpması dalgaları hissi yaratabilir. Bunların hepsinin vitamin eksikliğinin dolaylı belirtileri olduğunu unutmamak lazım. Yukarıdakilerden birini kendiniz de fark ettiyseniz, daha kesin bir teşhis için bir doktora görünün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.