Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET

24.01.2021
495
YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET

Yüz kılları fazla uzadığında hepimizi rahatsız eder ve bir an evvel kuaföre veya yüzümüzü alabilecek bir tanıdığımıza koşarız. Özellikle ha-mile bayanların hormon dengeleri değiştiğinde vücutlarındaki kıllanma %10 oranında yükseliş göstermketedir.

 

 

Kıllanma sorunu yaşamakta olan hanımlar genelde kimyasal ürünlere yöneliyor ve çoğunlukla bu çözüm hüsran ile sonuçlanıyor. Çünkü çoğu ürün genelde kızarıklık veya başka rahatsızlıklara yol açabiliyor.

YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET 1

Biz bugün yan etkilerden uzak bütünüyle doğal tavsiyeler ile karşınıza geldik. Eğer bu noktaya kadar yazımızı okuduysanız lütfen hiç hız kesmeyin çünkü birazdan öğrenecekleriniz hiçbir sitede yer almıyor.

 

 

Ama şunu da baştan söyleyelim tavsiyelerimizden sonuç almanız için bir kez uygulayıp bırakmamanızı tavsiye ediyoruz. Uyguladıkça ne kadar etkili yöntemler olduğunu zaten göreceksiniz. İşte o zaman bu konunun altına gelip yorum yapmayı unutmayın.

Gelelim tariflere..
YÜZ KILLARINA DOĞAL 5 ÇÖZÜM
1. NOHUT UNU VE LİMON

YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET 3
Nohut unu ve limonun birleşimi ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu, cildi sıyırır, yalnızca yüz kılı değil, hemde ö-l-ü cilt hücrelerini de alır.

Bu teknik Hindistan’da yüzlerce senedir kullanılıyor ve hala istenmeyen yüz kılları ve lekeleriyle mücadelede en yaygın kullanılacak olan yöntemlerden birisidir.

 

 

Bu yöntem hindistanda hala en çok kullanılacak olan yüz kılı alma yöntemlerinden birisidir. Cildi sıyırdığı için hem kılları aynı zamanda ö-l-ü cilt tabakasını temizler, böylece lekelerinde temizlendiğine şahit olabilirsiniz.

 

MALZEMELER

YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET 5


5 yemek kaşığı nohut unu (50 gr)
Yarım limon suyu
1 tatlı kaşığı doğal yoğurt (7 gr)
HAZIRLANIŞI
Tüm malzemeleri kremayı karıştırdığınız miksere koyun ve güzel bir şekilde karıştırın. İşte bu kadar ürünümüz hazır. İstediğiniz bölgeye uygulayın ve maksimum yarım saat bekletin.

Karışım kuruduğunda bir nemli bir bez ya da peçete yardımıyla sertçe silin. Silerken nemli bir şey olsun ama tamen ıslak olmamasına dikkat edin.

Bu uygulamayı gündüz kullanmıyoruz çünkü limon güneş gördüğünde cildinizde farklı sonuçlar doğurabilir. O sebeple akşamları ve haftada en fazla 3 defa olmak üzere uygulamalısınız.

 

 

2. MISIR UNU VE YUMURTA

YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET 7


Bu karışımla yapışkan bir maske yaparak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Malzemelerimiz yumuşak olduğundan maske sonrası cildinizde hoş bir his bırakacaktır.

Malzemeler

1 yumurta
5 yemek kaşığı mısır unu (50 g)
Hazırlanışı

Malzemeleri bir kaba koyun ve çırpın, hamur olana kadar karıştırın ve daha sonra tüylenmeden şikayetçi olduğunuz bölgelere sürün. Kuruduktan sonra daireler yaparak maskeyi cildinizden sökün eliniz nemli olursa sağlıklı olacaktır, akabinde yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Bu tarifi haftada 2 kez uygulamanız kafi.

3. PAPAYA VE ZERDEÇAL

İstenmeyen Tüylerden Tamamen Kurtulmanın Doğal Yolları
Papaya’nın saç köklerini zayıflatmak gibi bir özelliği vardır. Aşırı gür saçlı olanların kullanmış olduğu da söylenmektedir ancak tüylenmeden şikayetçi olmadığını bölgeler de kullanırken kesinlikle abartmamalısınız. Zira fazlası sizi memnun etmeyecek sonuçlar çıkarabilir.

Ancak tüylenmeden şikayetçi olduğunu bir bölge için uygulamanızda hiçbir engel yok.

Zerdeçal ise ö-l-ü hücrelerin yeniden canlanmasını sağlayacaktır.

Malzemeler

1 papaya dilimi
1 çay kaşığı zerdeçal tozu (5 g)
Hazırlanışı

Papaya dilimini püre haline getirin ve daha sonra zerdeçal tozu ile karıştırın. Bu macunu dairesel bir masajla uygulayın ve kuruması için 20 dakika kadar çalışmasına izin verin. Sonra ılık su ile durulayın ve cildi kurutun. Bu tedaviyi haftada iki ila üç kez tekrarlayın.

Papaya dilimini püre yapıyoruz sonra zerdeçal tozumuzu papaya dilimi ile karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra macun haline gelecektir. Yüzümüze dairesel masaj yaparak yedirelim. 20 dakika içinde kurur, daha sonra ılık su ile durulayın ve bunu haftada 2 ya da 3 kez yapın.

4. ZERDEÇAL VE SÜT

Cildinize nefes aldıracak bu yöntem süt ve zerdeçal karışımından elde ediliyor. Maskemiz rahatsızlık verici olduğu tüyleri derinlemesine söktüğünden nefes almayan hücrelerin rahatlamasını sağlıyor. Uzun süreli kullanımlarda tüy oluşumunu yavaşlattığı gözlenmiştir.

Malzemeler

1 çay kaşığı zerdeçal tozu (5 g)
2 yemek kaşığı süt (20 ml)
Hazırlanışı

Zerdeçal ve sütü bir maske olana kadar karıştırın ve istenilen bölgeye uygulayın. Yaklaşık 30 dakikalık bir beklemeden sonra tüyleri çıkarmak için yumuşak bir dairesel masaj yapın ve ılık su ile durulayın. Bu maskeyi iki günde bir tekrarlayabilirsiniz.

5. KAHVE VE SODA

YÜZ KILLARINI ACI ÇEKMEDEN 5 DOĞAL TARİFLE YOK ET 10
Kahve ve soda maskesini yalnızca yüzünüzde değil, vücudunuzun pek çok bölgesinde uygulayabilirsiniz zira çok etkilidir. Koltuk altı, sırt ve başka bölgeler gibi.

Malzemeler

2 yemek kaşığı çekilmiş kahve (20 gr)
1 çay kaşığı soda (5 g)
Su (gerekli olduğu kadar)
Hazırlanışı

Malzemelerimizi bir kaba alıyoruz ve üzerine yeterince su ilave ediyoruz ki bu su oranını gözünüzle kestirmelisiniz ne çok ne fazla.

Maske kıvamına geldiğinde arzu ettiğiniz bölgeye sürün ve kısa zaman içinde kuruyacaktır çok bekletmeyin. Kuruduktan sonra bölgeyi yıkayın ve bu yöntemi iyi bir sonuç elde etmek için haftada 3 defa uygulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.