Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

4 Gün Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşir

24.01.2021
525
4 Gün Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşir

Diyet kelimesi aklımızda negatif düşünceler çağrıştırır. ‘Muz diyeti’ ise daha rahatlatıcıdır.

 

 

Sadece birkaç haftada 4 kilogram verebilmek mümkün. Muz yiyerek sindirim sisteminizi güçlendirip vücudunuzun nemlenmesini sağlarsınız.

Yapacağınız diğer diyetler enerjinizi düşürebilir. Muz diyetindeki en önemli şey sizi hem beslemesi, hem enerji vermesi hem de tok tutması.

 

4 Gün Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşir 1

 

MUZUN YARARLARI
Muzun %74’ünde su vardır. Sağlığınıza olan katkıları saymakla bitmez.

Muzdaki karbonhidrat size sınırsız enerji sağlar. Mesela vücut geliştirenler ve spor yapanlar, spora gitmeden önce muz yerler.

MUZ DİYETİNE BAŞLAMA

Dukan Diyeti İle Zayıflama- Uzman Diyetisyen Tuğba Yaprak
Öncelikle marketten ya da pazardan muz almaya alışın. Dört gün boyunca süt, su ve muz tüketeceksiniz. Muzun rengi ya da olgunluğu farketmiyor. Smoothie bile yapabilirsiniz. Kurutup çerez olarak da yiyebilirsiniz. Her öğünde üç muz yemeniz gerekmektedir. Vücudunuz zamanla buna alışacak.

MUZ DİYETİNDE NELER OLUYOR
Vücudunuz dört gün boyunca toksinlerden arınmaya başlayacak. Bu süreçte bol bol su için ve endişelenmeyin. Muzda mutluluk hormonu olan serotonin olduğundan hem ruh haliniz değişmeyecek hem de bel çevresinden yağ yakmaya başlayacaksınız.

 

4 Gün Muz Yemeniz Halinde Bel Çevrenizde Bunlar Gerçekleşir 4

 

Diyeti ilk duyduğumda başta şüpheci yaklaştım. Ancak kilogram vermeye başlayınca işe yaradığını farkettim ve sizlerle paylaşmak istedim. Siz de işe yaradığını düşünüyorsanız arkadaşlarınızla paylaşın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.