Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Boş Mideye Su İçerseniz vücudunuzda Olacak 8 Muhteşem Değişime inanamayacaksınız !

Boş Mideye Su İçerseniz vücudunuzda Olacak 8 Muhteşem Değişime inanamayacaksınız !

Apon kadınları ince, daha sağlıklı ve düzgün fizikleriyle bilinir.

 

 

Her ne kadar genetik yapı bu işte büyük rol oynasa da, pek çok kişi, Japon kadınlarının bu daha sağlıklı görünümlerini bir sabah ritüeline borçlu olduğunu düşünüyor.

Neredeyse bütün Japon kadınları sabah uyandıklarında ilk iş olarak aç karnına su içerler. Bu ritüel Japon kültürünün köklerine dayansa da, suyun pek çok vücut rahatsızlığını tedavi ettiği bilimsel olarak da ispatlanmıştır.

 

Boş Mideye Su İçerseniz vücudunuzda Olacak 8 Muhteşem Değişime inanamayacaksınız ! 1

 

Örneğin, ABD ve Avrupa’da yaygın bir biçimde görülen obezite ve şeker hastalığı oranı Japonlarda çok düşüktür. Hepimizin, Japonların daha sağlıklı yaşam alışkanlıklarından öğrenmesi gerekli olan birşeyler var! Su içmek neden bu kadar önemli? Vücudumuzun %70’i sudur, onun düzenli olarak çalışmasını devam ettirebilmek için bizim bu suyu hep taze ve olması gerekli olan düzeyde tutmamız gerekir. Vücudu ihtiyaç duyduğu su düzeyinde tutamadığımız zaman bu bizlere kısa ve uzun sürede sağlık problemleri olarak geri dönebilir. Uzun süre susuz kalırsanız kuruma, migren, romatoid artrit, hiper tansiyon, hemoroid, obezite, meme kanseri, tüberküloz, böbrek taşı gibi problemlerle karşılaşmanız mümkün. Sabah kalktığınızda su içerek vücudunuzun bu problemlerden uzak kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Su ile tedavi nasıl yapılır?

Boş Mideye Su İçerseniz vücudunuzda Olacak 8 Muhteşem Değişime inanamayacaksınız ! 3

1-Su tedavisinin vücut bozukluklarına, menstrüel bozukluklara ve gözle ilgili rahatsızlıklara iyi geldiği ispatlanmıştır.

Bu yöntem hemde gün boyu canlı hissetmenize de yardım edecektir. Sabah kalktığınızda dişlerinizi fırçalamadan önce boş mideye dört defa 160 ml su için.

 

 

(1 bardak su 240 ml’dir. Bu durumda 160 ml 2/3 su bardağına denk gelir). Ardından 45 dakika hiç birşey yemeyin.

Yemekten en az 30 dakika önce su için ancak kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini takip eden 2 saat içerisinde su içmeyin.Eğer kalktığınızda boş mideye 4 bardak su içemiyorsanız ilk önce bir bardak ya da midenizin kabul ettiği miktar ile başlayın.

Zamanla içtiğiniz su miktarını arttırarak istenen seviye olan 640 ml’ye ulaşabilirsiniz. Sonuçları ne zaman alabilirim? Diyabet ve yüksek kan basıncı hastaları: otuz gün sonra Gastrit ve kabızlık hastaları: 10 gün sonra Tüberküloz hastaları : 90 gün sonra Boş mideye su içmenin en büyük artıları:

2. Vücuttan toksinleri atmaya yardım eder Su içtiğinizde bağırsaklarınız harekete geçer. Gece uyurken vücudunuz kendisini tamir eder ve toksinleri atar. Sabah boş mideye su içmek sifon etkisi yaratarak bu zararlı toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yarar. Bol su içmek kas hücrelerinin ve yeni kan hücrelerinin oluşumuna da yardımcı olur.

 

Boş Mideye Su İçerseniz vücudunuzda Olacak 8 Muhteşem Değişime inanamayacaksınız ! 5

 

Aç karnına su içtiğinizde metabolizmanız en az %24 oranında hızlanır. Diyetteki insanlar için bu değer son derece önemlidir.

Metabolizmanın hızlanmasıyla sindirim de hızlanır bu da diyetinizi çok daha iyi yapabilmenize yardımcı olur.

Ayrıca aç karnına su içmek kolonu temizler ve besinlerin emilimini hızlandırır.

3. Sağlıklı zayıflamayı destekler Sabah boş mideye su içtiğinizde toksinleri atıp sindirim sisteminizi hızlandırırsınız.

Böylelikle açlık hissiniz azalır ve canınız daha az yemek çeker. Bu da fazla yemek yemenizin önüne geçerek ve kilogram almamanızı sağlayacaktır.

4. Mide yanması ve hazımsızlığı hafifletir Midedeki asit fazlası hazımsızlığa neden olur.

Mide asidi yemek borunuza çıkmaya başladığında mide yanması şikayeti ortaya çıkar.

Boş mideye su içtiğinizde hem bu asitleri mideye geri iterek hem de seyrelterek probleminiz çözmüş olursunuz. Ayrıca kahvaltı için de iyi bir başlangıç yaparsınız.

5. Cilde ve ciltteki parlaklığa katkıda bulunur Susuzluk, cildin erken kırışmasına ve ciltte derin gözenekler açılmasına sebebiyet verir.

Yapılan çalışmalara göre boş mideye yarım litre su içmek ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildi daha ışıltılı yapar.

Ayrıca gün boyu su içmeye devam ederseniz vücut toksinleri atar bu şekilde cildiniz daha da parlak duruma gelir.

6. Saçlarınızın ahenkle dans eder.Susuzluk saçların uzamasını da etkileyen önemli faktörlerden birisidir. Çok su içmek saçınızı içten dışa besler.

Saç telimizin nerdeyse dörtte bir ağırlığı sudan gelmektedir. Bu sebeple az su içmek saç tellerinin incelmesine ve sağlıksız görünen saçlara sahip olmanıza

neden olabilir. Her gün daha çok su içmek fakat özellikle boş mideye su içmek çok sağlıklı, parlak ve yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlar.

7. Böbrek taşı ve mesane enfeksiyonlarını önler Uyandıktan sonra hemen su içmek böbrek taşı ve mesane enfeksiyonunu önlemek açısından da önemlidir.

Su içmek taş oluşumunun önüne geçecek ve atılan toksinler sayesinde de enfeksiyondan kurtulacaksınız

8. Bağışıklık sistemini güçlendirir Boş mideye su içmek lenf sistemini temizler ve dengeler, bu da bağışıklık sistemini güçlendirir.

Güçlü bir bağışıklık sizi hastalıklardan ve hasta olmaktan korur. Sabah kalktığınızda aç karnına su içmenin yararları saymakla bitmiyor.

Hiç şüphesiz hayatınızda para harcamadan mutlu ve daha sağlıklı olmanın en kolay yolu!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.