Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Suyu Limonlu İçmeniz İçin 10 Sebep

Suyu Limonlu İçmeniz İçin 10 Sebep

Facebook Twitter Pinterest E-Posta ile paylaş Yazdır
Suyu limonla içerseniz bakın neler olur! İşte sebepleri… 1-Limon suyu içmek sindirime çok yararlıdır.Vücuttaki toksinleri arındırır,midenizde oluşan yanmayı ve şişkinlik hissinin giderilmesine yardımcı olur. 2-Zayıflamaya ekstra yardımcı! Yarım limonu bir bardak ılık suya sıkıp içtiğinizde mide asitlilik oranınız düzenlennmeye başlar.

 

 

Suyu Limonlu İçmeniz İçin 10 Sebep 1

Çünkü midesindeki asit yüksek olan insanlar sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı hissederler ve midelerini bastırmaya çalışırlar. Bu da devamlı acıkmaya sebebiyet verir ve bu da kilogram almaya sebebiyet verir. Limonun içeriğinde bulunan pektin adı verilen lif acıkmayı geciktirir. 3-Stres bağışıklık sistemini çökerten belli başlı nedenlerden birisidir. Limon içeriğindeki C vitamini ile bağışıklık sisteminizi toparlayacaktır. 4-Dişetinizde oluşan iltihaplara ve diş ağrılarınıza iyi gelir ayrıca nefesinizdeki pis kokuları önler. Diş minenize zarar vermemek için limonu direk şekilde dişinize temas ettirmekten kaçının yani yemeyin. Limonlu su içmenin ardından dişlerinizi fırçalarsanız da çok daha yararlı olduğunu görürsünüz. 5-Limon PH değerini dengeye sokar.

 

 

Suyu Limonlu İçmeniz İçin 10 Sebep 3

Limon en alkali gıdalardan biridir ve içeriğinde bulunan sitrik asit sildirildiği zaman asitlilik oluşmaz. Her gün limonlu su içtiğiniz zaman vücudunuzun toplamdaki asitlilik oranı zaman içerisinde düşer. 6-Devamlı yorgun hissedenler için, gün içerisinde çok daha enerjik hissedebilmek için limon kokusunun sinir sisteminizde sakinleştirici etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Limonun sinir sisteminizde oluşturmuş olduğu sakinlik depresyona ve endişeye birebirdir. Size mutluluk vermesinden ötürü kendinizi daha enerjik hissetmenize sebebiyet verir. Limon sindirim sistemine girince vücut daha zinde bir hal alır. 7-Viral enfeksiyonlarla savaşmada limon birebirdir. Balla karıştırılıp yenilen limon boğaz ağrısı, öksürük, grip gibi pek çok hastalık belirtisine karşı doğal antibiyotiktir. 8- Limon sivilc ve siyah noktalara da bir hayli iyi gelir. Su ile seyrelttiğiniz yarım limonu pamuk yardımı ile akşamları yüzünüze sürebilirsiniz. Direkt yalnızca limon sürerseniz cildiniz kızarabilir. Cildinizin hassasiyetine göre cildiniz kızarıp hafif yanmaya başladığında yüzünüzü yıkayınız. Ciltteki kırışıklıkların azalmasında da bir hayli iyi bir faktördür.

Suyu Limonlu İçmeniz İçin 10 Sebep 5

Cildinizi gereceğinden ötürü, limon sürüp yıkadıktan sonra cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. 9-Limon hemde potasyum kaynağıdır. Eğer muz sevmiyorsanız ve yemiyorsanız limon suyundan faydalanabilirsiniz. Çünkü potasyum sinir ve beyin fonksiyonlarının ve kalbinizin düzenli çalışması için elzemdir. 10-Vücudunuzun alışkanlıklarınızdan ötürü istediği kafein ihtiyacını azaltır. Sabah kalktığınızda canınız hemen bir kahve içmek istiyorsa, durun! Öncelikle ılık bir bardak suya limon sıkıp onu için. Öğleden sonra çöken rehavet ortadan kalkacaktır. Kafein bağımlılığınız da dikkatinizi çekecek derecede azalacaktır. Sağlıklı günler dileriz!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.