Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pekmezin İçine Tereyağı Ekleyip İçerseniz

Pekmezin İçine Tereyağı Ekleyip İçerseniz

Bu aylarda özellikle artan devamlı öksürüğü bitiren mucize karışımı sizler için araştırdık. İşte pekmezin içerisine tereyağı ekleyip içerseniz….

 

 

Üst solunum rahatsızlıkları ile ortaya çıkan boğaz enfeksiyonu devamlı öksürüğe neden olur. Hastanın yaşam niteliğini olumsuz etkileyen bu rahatsızlık uzun sürdüğünde ciddi boğaz hastalıklarına davetiye çıkarabilir.

Pekmezin İçine Tereyağı Ekleyip İçerseniz 1

Özellikle gece uykusunda başlayan ve boğaz kuruyana kadar devam öksürüğe ilk andan itibaren şifa olan mucize ikili tereyağı ve pekmez kürünün nasıl hazırlanması gerektiğini sizler için derledik.

 

 

MALZEMELER
1 yemek kaşığı tereyağı
1 su bardağı pekmez
YAPILIŞI

Pekmezin İçine Tereyağı Ekleyip İçerseniz 3
Keçiboynuzu veya üzüm fark etmez bir su bardağı pekmeze yarım çay bardağı içe suyu da katarak bir çezvede kısık ateşte kaynatınız. Daha sonra tereyağını içerisine katınız. Katı hale gelen bu karışımı ılık halde sabah akşam olmak üzere birer yemek kaşığı tüketiniz.

Karışım boğazın yumuşamasını sağlamanın beraberinde mikroplarında sayısını azaltarak iltihabı önler. Aynı zamanda bu karışım yalnızca boğaza değil tüm vücuda fayda sağlar. Yemek borusu, mide ve bağırsaklarıdaki zararlı toksinleri idrar yoluyla atmanıza yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.