Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son

17.01.2021
3.231
Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son

Karbonatın Sağlığa Faydaları Karbonat daha çok mutfaklarda hamur işlerinde kullanılıyor ama çok az bilinen bir özelliği de kozmetik ürünlerde, saç ve cilt sağlığı için kullanılmaktadır olmasıdır. Bu özelliğinin dışında karbonatın bazı hastalıklara iyi geldiği uzmanlar tarafından söylenir.

 

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 1

 

Fakat karbonatın en önemli olan özelliği, cilt, diş ve saç bakımında fazla kullanılmaktadır olmasıdır. Karbonatın güzelliğe yararları.. Akneyle savaşma: Karbonat, akne problemlerinde etkin olarak kullanılabilir. Macun şekline getirdiğiniz karbonatı akne olan bölgeye sürebilirsiniz. Dişleri beyazlatma: Peroksitle birleştiğinde dişleri beyazlatır. Fakat devamlı kullanmak da diş minesi zarar verebileceğinden haftada bir kez kullanılabilir. Nefes tazeleyici: Bir bardak suya bir çay kaşığı karbonat ekleyin ve ağzınızı bununla çalkalayın. Sonra ağzınızı yıkayın ve nefesiniz tazelenmiş olacaktır. Cilt yumuşatıcı: Suyla yaptığınız aynı karışımı vücudunuzda kuru olan yerlere (söz gelimi; eller) sürebilirsiniz. Daha sonra ellerinizi ılık suyla durulayın ve farkı hissedeceksiniz. Saç arındırıcı:

 

 

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 3

Kullandığımız pek çok şampuan istenmedik kimyasallar içerir. Tüm bunlardan kurtulmak içinse karbonatla saçınıza masaj yapabilirsiniz. Fakat sık kullanmaktan kaçının çünkü karbonatın pH seviyesi yüksektir. Ayda bir kez kullanmak gözle görülür etki yaratır. Fırçalı temizleme: Bulaşıklardaki yağı temizlemek için kullanılacak olan karbonatı makyaj malzemelerinizde fırçalarınızda da kullanabilirsiniz. Bir bardak suya bir çay kaşığı karbonat karışımının içinde beklettiğiniz malzemelerinizi durulayın ve kurumaya bırakın. Tırnak temizleme: Macun biçimindeki karbonatı el ve ayak tırnaklarıza sürüp masaj yapın. Sonra durulayın. Karbonat, hem burada bulunan derileri yumuşatır hem de tüm kokuları gidermeye yardımcı olur. Ter önleyici:

 

Tercih Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 5

ettiğiniz bir yağı birkaç damla biçiminde 4 yemek kaşığı karbonatın içerisine dökün ve karıştırın. Bu karışımı koltuk altlarınıza sürün. Deodorant etkisi birkaç saat boyunca devam edecektir. Peeling: Ünlü oyuncu Emma Stone gibi siz de karbonatı hergün yüz yıkama rutininize dahil edebilirsiniz. Yüz yıkama jelinizle karıştırıp yıkayın. Hafif soyucu özelliği ile ölü derilerden arındıracaktır. Vücut yumuşatıcı: Bir dahaki banyonuza küçük bir bardak karbonat ekleyin. Bu karbonat, asitleri nötralize edip cildinizdeki yağ oranını dengeler. Hasta olmamak için.. Her gün 1 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Bunu yarım çay kaşığı sabah, yarım çay kaşığı akşam 1 bardak suya karıştırıp 3 dk. Bekleyip iyice karışmasını bekleyin sonra tekrar karıştırıp için.

 

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 7

 

Her beden ve her bedenin göstereceği tepki farklı olacaktır. Çünkü herkezin farklı beslenme şekli var. Bundan dolayı herkezin kendi bedenini dinleyip buna bağlı şekilde karbonat miktarını ayarlaması gerekir. Eğer grip, nezle gibi rahatsızlıklar olursa günde 3 çay kaşığı karbonatlı su içebilirsiniz. Fazla gelirse o zaman günde 3 kere yarım çay kaşığı içerek buna devam edebilirsiniz. 3 yaşından büyük çocuklarda hastalık olursa yarım çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya karıştırıp içirebilirsiniz. Eğer Karbonatlı suyu içmekte zorlanıyorsanız, boş ilaç kapsülleri temin edip içlerine sodyum Bikarbonatla doldurup bol suyla hap olarak içebilirsiniz. Eğer Tansiyonunuz yüksekse veya hipertansiyonunuz var ise, hazırladığınız karbonatlı suyu tek seferde içmeyin, gün içerisinde yudum yudum az az içip öyle bitirin yani güne yayarak ve bol alkali su tüketin.

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 1

Eğer yüksek Tansiyonunuz var ise veya yaşlıysanız Karbonatlı suyu içtikten sonra Kanepe veya yatağa uzanıp 10 – 20 dk. Uzanıp dinlenin. Bazı insanlarda tansiyonda yükselme yaratabilir ama kısa sürer bu. O yüzden tansiyonuzun yükselmesinden endişe ediyorsanız uzanıp 10 – 20 dak. Dinlenin. Sonra kalkıp günlük işlerinize devam ediniz!. Karbonatlı Su Mucizesi… Karbonatın Kullanımı: Bir büyük bardağa iki tatlı kaşığı karbonat atıldıktan sonra üzerine az az kaynar su dökülerek köpürtülür ve karbonatın suda iyice çözülmesi sağlanır. Sonra üzerine normal su dökülür, karıştırılıp içilir. Eğer kanser, MS, diyabet hastasıysanız vücudu alkali hale getirmek için ilk hafta aç karnına yemeklerden bir saat önce bu uygulama iki kere tekrarlanır.

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 3

Sonraki üç hafta yalnızca sabahları kahvaltıdan önce aç karnına içilerek devam edilir. Bir ay sonra gidip hastalığınızı kontrol ettirip iyi olup olmadığınızı görebilirsiniz. Eğer idrarınızdaki pH 7,36 ve üstüyse vücudunuz “alkali” haldedir, isterseniz hergün suya bir çay kaşığı karbonat atıp kullanmaya devam edebilir veya yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda bunu uygulayabilirsiniz. İdrarınızdaki pH seviyesini öğrenmek için dijital pH ölçerler satılıyor, onlardan bir tane alıp hergün tartıya çıkmak gibi idrarınızdaki pH seviyenize bakıp bedeninizin sağlık durumunu anlayabilirsiniz. Dijital pH ölçer yerine pH kâğıtları da kullanabilirsiniz. Hastaysanız alkali gıdaları araştırıp mümkün mertebede iyileşene kadar Alkali gıda tüketmeye özen gösterin. Peki karbonatlı su zayıflatır mı?

 

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 5

 

Metabolizmayı hızlandırmanın yolunun vücudun asit- baz dengesini alkali seviyeye çekmekten geçtiğini uzmanlar söylüyorlar. Bunu yapmanın en doğal yolu ise karbonatlı su içerek zayıflama oluyor. Karbonatlı suyun alkali yapısı ise bu konu da bize çok büyük bir fırsat sağlıyor. Özellikle et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen kişilerde vücutta asit birikmesi oluşmakta ve bu durum da ister istemez kilogram vermeyi nerdeyse imkansız hale getirmektedir. Ortalama olarak sahibi olduğumuz her 15 kg için 1 kg karbonatlı su tüketmek gerekiyor. Bu sayede hızlı ve kalıcı zayıflama sağlayabiliriz. Bu konu da batı ülkelerinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma olup gerek doğal maden suyu gerekse karbonat adını vermiş olduğumuz beyaz mineral karışımı ile yapılacak içecek kürü ile doğal zayıflamanın yolu açılmaktadır. Karbonatlı su ile zayıflama kürü nasıl yapılır? Vücudun asit düzeyini azaltan karbonatlı su ile kilogram verme kürünün yapılışı oldukça basittir. 1,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) ilave edildikten sonra karbonat eriyesiye kadar karıştırılacak ve günlük olarak ortalama 4 litre kadar tüketilecek.

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 7

Ama isterseniz bu miktarı 3 litreyle de sınırlı tutabilirsiniz. Yemeklerle su içmeyeceksiniz ve bunun yerine yemeklerden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden bir saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edilecek. Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayacağız ve 30 dk. Sonrasında kahvaltı edeceğiz. Vücuttan ödem söktürmek ve şişkinliği atmak için de karbonatlı suyla “zayıflama” kürü işe yarıyor. Karbonatlı suyla zayıflayanlar ortalama olarak bir ayda 5-7 kilogram zayıflamayı başardıklarını dile getiriyorlar. İdrar pH değeri kaç olursa daha sağlıklı veya alkali oluruz ? İdrar pH derecemiz 7,3 ve üstü olursak alkali sayılırız, eğer 7,3 – 6.8 aralığında olursa nötr sayılırız. Ancak pH 0’la 14 aralığında bir değer.

Ağız Kokusu,Terleme,Sivilce Hepsine Son 1

Bu değerin ortası 7 nötr saf suyun derecesi ne alkali ne de asidik. 7 nin altı asidik olmaya başlıyor, buda ortamda bulunun oksijen miktarının düşük olması demek. Eğer bir insanın idrar pH değeri 5.5 altındaysa vücutta asidoz kanser başlamış demek’tir. Bütün kanser hastalarının idrar pH değerleri yaklaşık 4,5 çıkıyor. İdrar pH değeri 2 – 2,5 olanlar var . Artık asitleşmeden çürüyor. Konuya dönersek eğer idrar pH değerinizi 7.3 ve üstü tutarsanız hiç bir zaman hastalığa yakalanmazsınız. Sağlıklı aralık 7.3 – 8 veya 9 olabilir. 10 üstü pek olmaz ama olursada bişi olmaz. 11 e çıkarmak lüzumsuz ve sağlıksız. Ama 11 – 12 lere çıkarıp daha sağlıklı olduğunu söyleyenler de olabilir. Yüksek pH , Yüksek Sağlık..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.