Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Belirtiler Varsa Şakaya Gelmez. İşte Vücudumuzdaki Ö-lüm Belirtileri

Bu Belirtiler Varsa Şakaya Gelmez. İşte Vücudumuzdaki Ö-lüm Belirtileri

Herkesinde bildiği gibi sağlık gittimi geri kalan paranın,malın,mülkün hiçbir anlamı kalmıyor. Sağlık gittimi hepsi gidiyor. Eğer sizde sağlığınızı önemsiyorsanız bu haberi muhakkak sonuna kadar okuyun. En önemli hastalıkların belirtilerini sizler için bir araya getirip haber yaptık. Haberin ayrıntıları için lütfen okumaya devam ediniz..

 

 

Yorgunluk, halsizlik

Bu Belirtiler Varsa Şakaya Gelmez. İşte Vücudumuzdaki Ö-lüm Belirtileri 1
Birçok nedeni var elbette bu durumun. Çok çalışmışsınızdır, grip olmak üzeresinizdir belki, belki de uykunuzu alamadığınız bamdiğer bir sıkıntınız vardır… Amma velakin, yorgunluk ve halsizliğin sorumlusu kan kanseri başlangıcı da olabilir.Bu kanser çeşidinin göstergelerinden olan kansızlık (anemi), bitmek bilmeyen bir yorgunluk ve halsizliğe sebebiyet verir. Daha ilk maddeden ”Kanser miyim yahu!” diye korkmayın elbet, diğer maddelere de bakalım.

Nefes darlığı

Bu Belirtiler Varsa Şakaya Gelmez. İşte Vücudumuzdaki Ö-lüm Belirtileri 3

Yine aneminin sebep olduğu bir durumdur bu; nefes darlığı, göğsün üzerinde bir ağırlık hissetmek. Bir nokta daha; nefes darlığı kan kanserinin belirtisi olabileceği kadar, akciğer kanserinin de belirtisi olabilir. Olmayabilir de. Diğer maddeleri de gözden geçirmek lazım.

Nereden çıktığı belli olmayan yaralar
Bunlar ortaya çıktığı anda doktora görünmek lazımzaten; kanser belirtisi olsun olmasın, vücutta nerden çıktığı belli olmayan yaraların berelerin ortaya çıkması bir hayli korkutucu! Kan kanseri göstergesi olan bereler genel olarak kollar ve bacaklarda ortaya çıkar. Yaraları ise burun kanaması, göğüste yaralar, diş eti kanamaları ve % küçük çizikler olarak gözlemleyebiliriz. Bu durum trombosit eksikliğinden kaynaklanabilir; trombosit eksikliği de ne yazık ki kan kanserinin en akut halinin bir göstergesidir.

Diş etlerinde kabarıklık
Ağzın içini gösteren resimler bir hayli can sıkıcı olabiliyor… O %n bir maddeliğine hayal edelim. Diş etlerinde kabarma rahatsızlığının elbette pek çok nedeni olabilir, diş hekimine danışmak lazım Ancak bir kan kanseri hastasının diş etleri muhakkak normalden çok daha kabarıktır.

Karın şişkinliği
sol üst kısımda ağrılarPek az yemek yemenize rağmen doymuş hissetmeniz, karnınızın iki lokmada hemen şişmesi, erkenden doymanız… Kan kanseri hastalarının kesin olarak hissettiği diğer bir rahatsızlık da budur.Bu durum dalağın şişerek mideye baskı yapması ile ortaya çıkar ve iştahsızlığa sebebiyet verir.Kan kanseri belirtilerinden bir tanesi olan dalak rahatsızlığı ilerledikçe karnın sol üst kısmında dayanılmaz bir ağrı oluşabilir… Dikkat etmekte fayda var.

 

 

Gece terlemeleri

Bu Belirtiler Varsa Şakaya Gelmez. İşte Vücudumuzdaki Ö-lüm Belirtileri 5


Odanızın sıcaklığı her zamanki derecesinde, aynı yorganla uyuyorsunuz, çarşaflarınız her zamankinden daha pamuklu da değil; ısırmıyor, kaşındırmıyor, yakmıyor… O halde neden her sabah su gibi uyanır oldunuz? Gece terlemeleri kesinlikle araştırılması gerekli olan bir rahatsızlık. Çünkü alışılmadık terlemeler genel olarak kan kanserine bağlı enfeksiyonlardan dolayı ortaya çıkar.

Fazlasıyla solgunlaşmak
Akut ya da kronik lösemi hastaları muhakkak ama muhakkak solgunlaşırlar, evin bir odasından diğer bir odaya yürürken bile yorgunluktan soluk soluğakalırlar.Bu solgunluğun nedeni kırmızı kan hücrelerindeki azalmadır, ve çok çok ciddi bir rahatsızlıktır.Bu rahatsızlıkla uğraşıyorsanız; kan kanseri olmasanız dahi muhakkak ciddi bir hastalıktan muzdaripsiniz demektir. Hemen doktorunuza Başvurmanızı Öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.