Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yumurta Suyun Dibine Batıyorsa

Yumurta Suyun Dibine Batıyorsa

Bir beslenme uzmanı olarak kilogram vermek isteyenlere de kilogramsunu korumak amacında olanlara da sık sık tüketmelerini önerdiğim gıdalardan biri yumurta. Elbette bunun aksini gerektirecek bir sağlık problemleri olmadığı sürece.

 

Yumurta Suyun Dibine Batıyorsa 1

 

Protein zengini olan yumurtanın yararları sayılamayacak kadar çok.

Zengin bir vitamin ve mineral kaynağı yumurta. Uzun süre tok tutar ve metalobizmayı hızlandırır. Sadece kilogram vermek için değil daha sağlıklı kalmak için gerekli olan proteini alabileceğiniz ana besinlerden biri yumurta.

 

 

Tabii ki taze olması koşuluyla.

Gelin kısaca bir bakalım bu kadar önemli bir besin olan yumurtanın taze olup olmadığını nasıl anlayacağımıza.

Bunun yöntemi çok basit esasında. Yani aklınıza öyle derin bilimsel deneyler yapacağınıza dair bir düşünce gelmesin.

YUMURTA TESTİ
Bir yumurtanın taze olup olmadığını anlamak için ihtiyaç duyduğumuz tek şey bir büyük bardak dolusu oda sıcaklığında su.

 

Yumurta Suyun Dibine Batıyorsa 3

 

Tazeliğinden emin olmak arzu ettiğiniz yumurtayı su dolu bardağın içerisine bırakın.
Eğer yumurta, bardağın dibine çökerse işiniz kolay. Bu, yumurta taze demektir. Gönül rahatlığıyla pişirip tüketebilirsiniz.

PEKİ AMA YA YUMURTA BARDAĞIN ORTASINDA KALIR YA DA ÜSTÜNE ÇIKARSA?
Diyelim ki yumurta bardağın ortasında yatay biçimde kaldı. Bu, yumurtanızın esasında tam manasıyla taze olmadığını ama atmanızı gerektirecek kadar da bayat olmadığını gösterir. Ama yumurta dikey olarak bardaktaki suyun yüzeyine yakın duruyorsa, bu yumurtanın bayat olduğu manasına gelir.

Yumurta Suyun Dibine Batıyorsa 5

Aslına bakılırsa yumurtanın bayat olduğunu anlamanın bir başka yolu daha var. Bayat yumurtayı kırdığınızda etrafı dayanılması güç bir koku kaplar. Böyle bir durumla karşılaşırsanız da o yumurtayı tüketmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeden çöpe atın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.