Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kırk Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi

13.01.2021
2.604
Kırk Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi

Doğal diş beyazlatan 5 besin ile dişlerinizi bembeyaz yapabilirsiniz. Dişlerinizi beyazlatmak için tonlarca para harcamanıza gerek kalmadan bu besinlerle bembeyaz olacak. Dişleriniz beyazlığını ektra çoğaltmak için en çok tercih edilen besin haline geldi. İşte dişleri beyazlatan besinler..

 

 

DOĞAL DİŞ BEYAZLATAN 5 YİYECEK
Tükettiğimiz gıdaların bir çoğunda renk boyaları ve kimyasallar vardır. Seneler içerisinde bu tükettiğimiz gıdalar bir biçimde dişlerimizde renk değişimi yaparlar. Hatta diş üstünde kalıcı leke bile bırakabilirler. Doğal diş beyazlatan 5 yiyecek içerdiği mineral, asit ve vitaminler ile dişlerinizi kar beyazı haline getirecek. Tek yapmanız gerekli olan bu gıdaları tüketmek. İşte dişleri beyazlatan 5 besin..

DOĞAL DİŞ BEYAZLATAN ÇİLEK

Kırk Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi 1
Çilek, doğal diş beyazlatan meyvelerden birisidir. Çilek içerisinde bulunan bileşenler sayesinde diş lekelerinin çözülmesine yardımcı olur. Dişlerinizi doğal yollardan beyazlatmak için günde altı adet çilek yiyin. Çilek yerken bol bol çiğnemeye özen göstermelisiniz. Çilek yerken hemen yutarsanız etkisi çok olmayacaktır. Bu sebeple uzun süre çilek çiğnemek dişlerinizi beyazlatacaktır.

 

 

DOĞAL DİŞ BEYAZLATAN ELMA

Kırk Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi 3
Beyaz dişlere kavuşmak için elma yemelisiniz. Elmayı çiğneyerek yemek tükürük salgısını arttırmayı tetikler. Tükürük salgısı arttığında dişlerinize bulaşan diğer gıda renkleri tutmaz. Elma, diş lekelerini çıkartmak için birebirdir. Ayrıca elma içerisinde bulunan malik asit sayesinde cilde tutunan tüm parazitler yok olur. Aynı zamanda diş lekeleri kaybolur.

KURUYEMİŞ TÜKETİN

Kırk Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi 5


Doğal diş beyazlatan diğer gıdalar arasında kuru yemişler vardır. Özellikle ceviz, badem ve kavrulmuş fındık yemek dişleri doğal yollarla beyazlatır. Bunun yanında içerdikleri kalsiyum sayesinde dişlerinizi güçlendirir. Bununla birlikte diş fırçalama esnasında dişlerinizi pırıl pırıl yapar.

 

 

DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA İÇİN SERT PEYNİR TÜKETİN

Kırk Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi 7


Dişlerinizi doğal yollarla beyazlatmak için sert peynir tüketin. Sert peynir, uzun süre çiğnendiğinde tükürük bezlerinin üretimini arttırır ve diş üstündeki lekelerin giderilmesini sağlar. Ayrıca peynir içerisinde yüksek miktarda kalsiyum bulunduğundan dolayı dişler güçlenir. Peynirin başka bir özelliği ise içerdiği asit sayesinde diş plaklarının dişe tutunmasını engeller.

KEREVİZ

Kırk Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi 9
Doğal diş beyazlatan en etkili yiyecek ise kerevizdir. Taze kerevizi doğrudan tüketebilirsiniz. Kereviz içerisinde bulunan selüloz maddesi karbonat gibidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.