Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Ceviz Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Saracoglu Ceviz Suyu Kürünün Faydaları Nelerdir?

Besin değeri çok yüksek olan ve kendisine özel bazı besin maddeleri içeren ceviz sağlık açısında çok önemli yararları vardır. Mineral ve vitaminler açısından zengindir. Aynı zamanda çoklu doymamış yağ asitleri açısından yüksek değere sahiptir. Sadece bu özelliğiyle kalp ve damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Saracoglu ceviz suyu kürünün yararlarından bahsedeceğiz.

Ceviz suyu kullananlar | Ceviz suyu İbrahim Saraçoğlu tarifi | ceviz suyu  iç - Genç Kalanlar
Cevizde bulunan besin maddeleri bağırsak sisteminin düzene girmesinde bir hayli etkilidir. Gerek içeriğindeki lif, gerekse mineraller ile sindirim sistemi problemlerini çözer.

Ceviz Suyu Zayıflatırmı? Ceviz Suyu İle Zayıflama Kürü Ayda 16 Kilo!

Beyin sağlığı bakımından çok ciddi etkileri vardır. Gümüş minerali içeren nadir gıdalardan birisidir. Bu da beyin sağlığı için son derece önemlidir. Alzheimer problemlerinin önlenmesine yardımcı olur. Hafızayı güçlendirir. Bu yüzen okul çağındaki çocuklarınıza da bol bol ceviz yemesini teşvik edin.

Ceviz suyu kürü ile adet sancılarını da azaltabilirsiniz. Özellikle annelerimiz çocuklarımızın buna benzer durumlarda bu kürü uygulamalarını da önermekteyiz.

Ceviz Suyu Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Ceviz suyu nasıl yapılır? -  Sağlık Haberleri

Zayıflamak isteyenler için de ceviz suyu kürü yararları bir hayli fazladır. Bağırsak ve sindirim sistemini düzenler. En önemli olarak da tok tutar. Kan şekerini ani olarak yükseltmez. Bu sayede erkenden acıkmanızı önler. Uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

Saracoglu Ceviz Suyu Kürü Tarifi

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır? ( Kolesterolü Düşürmenin En Doğal ve Kolay Yolu )  - YouTube


1 bardak suyun içerisine 2 adet ceviz kırın. Burada dikkat etmeniz gerekli olan nokta cevizin arasındaki ince kabuğu da suyun içerisine atın. 1 gece beklettikten sonra sabah uyandığınızda ya da gece uyumadan önce bu suyu için. Kabuklarını ayırın ancak cevizlerini yutun. Cevizin yararı ayrı, kabukların yararı ayrıdır.

Son olarak dişlerdeki sararmalar için bu kürü de uygulayabilirsiniz. Cevizin iç kabuklarını 15- 20 dakika kadar suyun içinde kaynatın. Ilık olduktan sonra bu su ile dişlerinizi fırçalayın. Diş tartarları ve dişlerde sararmalar için bu kür çok etkili olacaktır. Adeta bir doğal diş macunu işlevi görecektir. Diş fırçalama işlemini bu kür ile haftada 1 kere yapmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.