Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

5 Dakikada İlaçsız Tansiyonu Düşürme

11.01.2021
3.939
5 Dakikada İlaçsız Tansiyonu Düşürme

Bu noktalara 5 dakika masaj yaparak nerdeyse herkezin sorunu olan hastalığın tedavisi mümkün. İşte yapmanız gerekenler. 5 dakikada İlaçsız tansiyon düşürme yöntemiyle yüksek tansiyonunuzu düşürmek mümkün. Hipertansiyon (yüksek kan basıncı), modern çağın en yaygın hastalıklarından birisidir. Tuzlu yiyecekler, sigara, alkol tüketimi, uyku eksikliği ve fast food tarzı beslenme ile beraber ortaya çıkan obezite sorunu yanı sıra yüksek tansiyonu da getirir. Hepimiz hayatımızın bir döneminde strese girmişizdir ve tansiyonunuzun bir anda yükseldiğini hissetmişizdir.

Kan Basıncını Düşürmenin 5 Doğal Yolu

 

Stres ve aşırı fiziksel aktivite ile gerilen kaslarımız kan damarlarımıza baskı yapar ve bu vücutta yüksek tansiyon olarak görülür. Peki ilaçsız doğal olarak tansiyonu düşürmek istemez misiniz? Birazdan size göstereceğimiz çok kolay hareket ile ilaçsız yüksek tansiyon düşürmek nasıl olur öğreneceksiniz. Bu yöntem Uzak Doğu kültüründe eskiden çok kullanılacak olan bir yöntem bulunmasına karşın Avrupa’nın bu yöntemi tanıması Rusya’nın Spartak Moskova takımının yapmış olduğu maç sırasında fark edilmiştir.

5 Dakikada İlaçsız Tansiyonu Düşürme 2

Kulübün Çinli doktoru, tansiyonu yükselen futbolcuyu dakikalar içinde ilaçsız bir biçimde bu hareketleri yaparak iyileştirmiştir.

 

 

1 NOLU BÖLGE;

5 Dakikada İlaçsız Tansiyonu Düşürme 4


Boynunuzun bir nolu bölgesinin iki tarafına da sağ ve sol parmaklarınız ile 10 kere bastırıp çekin. Şiddeti sizi rahatsız etmeyecek sertlikte olmalıdır. Bu bölge tahmini olarak kulak memesi hizzasında çene kemiğinin hemen yanındaki bölgedir.

2 NOLU BÖLGE;
İki nolu bölgemiz ise az önceki bir nolu bölgesinden bir santim burnunuza doğru elinizi kaydırın ve daha sonra el genişliği kadar aşağıya inince ulaştığınız bölgedir. Bu bölgeye 1 dakika boyunca arzu ettiğiniz yöne ufak ufak bastırarak masaj yapın. Bu işlemden sonra kan basıncınızın düştüğünü ve kanın damarlarınıza daha az baskı yapmış olduğunı hissedeceksiniz.

3 NOLU BÖLGE;
Geldik son ve en önemli üçüncü noktaya. Lu Hun’a göre burası kan basıncını kontrol etmede en etkili bölgedir. Resimde gördüğünüz 3 nolu bölgeye yukarıdan aşağıya yani saat yönünün tersine iki elinizle 2 dakika boyunca masaj uygulayın. 5 dakika içinde kendinizi çok iyi hissedeceksiniz ve tansiyonunuz normale dönecektir. Bu bilgiyi paylaşarak daha fazla insanın sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Tansiyonu Ne Düşürür: Tansiyonu Düşüren 7 Yiyecek - Yemek.com

 

Önemli uyarı: Tansiyon hastalığının kalıcı tedavisi için muhakkak bir doktora gidin ve kontrolden geçin. Unutmayın daha sağlıklı hayat daha sağlıklı yaşam ile başlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.