Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bağırsak Kilitlenmesini 1 Haftada Kalıcı Olarak Çözün

09.01.2021
1.817
Bağırsak Kilitlenmesini 1 Haftada Kalıcı Olarak Çözün

Kolon temizliği yaparken evden çıkmak ve hatta çok fazla hareket etmek iyi bir fikir olmayabilir. Aşağıdakilerin beraberinde gün boyunca dinlenmeye çalışın.

 

 

İyi ve doğal bir tedaviyle kolonunuzu toksinlerden arındırabilir ve kolonda birikmiş ve sizi hasta etme potansiyeli taşıyan bütün zararlı artıklardan kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki yazımızda evde nasıl kolon temizliği yapabileceğinizden ve nasıl sağlıklı bir hayat tarzına kavuşabileceğinizden bahsedeceğiz..

KOLON TEMİZLİĞİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER
Alternatif tıp uzmanları vücutta biriken toksin, dışkı maddesi ve diğer kirletici maddelerden kurtulmak amacı ile belli aralıklarla kolon temizliği yapmanın önemli olduğuna inanırlar. Bu tür zararlı maddeler çeşitli hastalıklara yol açabilir ve genel itibari ile sağlıksız bir bedenin oluşmasına sebep olabilirler.

Kolon her ne kadar tuvalete çıkılarak kendisini boşaltsa da daima tam manası ile boşalmayabilir. Örneğin, kabız olduğunuzda kolon düzgün şekilde boşalmaz ve genel olarak geride birtakım maddeler kalır.

 

Bağırsak Kilitlenmesini 1 Haftada Kalıcı Olarak Çözün 1

 

Neyse ki sizin sağlıklı bir bedene sahip olmanıza yardımcı olmak amacı ile bu zararlı artıkları kolonunuzdan uzaklaştırmaya yarayan ev yapımı doğal tedaviler mevcuttur. Aslında yapacağınız şey bilinçli bir biçimde olmak kaydıyla daha fazla tuvalete çıkmaktır.

ZENCEFİL SUYU

Bağırsak Kilitlenmesini 1 Haftada Kalıcı Olarak Çözün 3
Bu, kolonu temizlemek için var olan en kolay tariflerden birisidir. Toksinleri hızlı bir şekilde ve hafifçe atmakta etkin sonuç verir. Zencefil iltihap sökücü ve hazmı kolaylaştırıcı bir özelliğe sahiptir.

 

 

Tek ihtiyaç duyduğunuz yıkanmış ve soyulmuş zencefil kökü ve bir bardak sudur. Zencefili doğrayın ve malzemeleri blenderdan geçirin. Sıvısını süzüp aç karna için. Dilerseniz biraz bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Kolonu temizlemesinin beraberinde mide bulantısı, mide yanması, reflü ve diğer hazım problemleri için de birebirdir.

KOLONU TEMİZLEYEN KIRMIZI SU
Bu kırmızı su toksinleri uzaklaştırırken kolonu yumuşatacaktır. İdrar sökücü ve antioksidan özellikleriyle doludur. Hazırlamak için altı çilek, bir dilim taze ananas ve bir yemek kaşığı taze maydanoza ihtiyacınız var. Biraz su ile iyice karıştırın ve 1 hafta boyunca kahvaltıdan önce günde bir defa için.

LİMON SUYU

Bağırsak Kilitlenmesini 1 Haftada Kalıcı Olarak Çözün 5


Limonun içinde bolca arındırıcı özellik bulunmaktadır. Kolon temizliği için kullanmak dilerseniz, bir limonun suyunu sıkın ve yarım bardak ılık su ile karıştırın. Yatmadan önce içmeniz yeterli.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.