Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Solmuş Orkideyi Yeniden Canlandırın

08.01.2021
2.282
Solmuş Orkideyi Yeniden Canlandırın

Evinizde çiçek açmış bir orkidenin olması saf güzellikte bir şeydir. Pek çok insan, bir uzmana ihtiyaç duyduğunu düşündüğü için orkide büyütmekten çekiniyor. Ancak, orkideleri canlandırmaya ve tekrar çiçeklenmelerine yardımcı olan çok kullanışlı bir ipucu keşfettik.

 

 

Solmuş Orkideyi Yeniden Canlandırın 1

Orkide tropik yağmur ormanlarında yabani olarak yetişiyor olsa da, çok fazla sulamaya ihtiyaç yoktur. Ancak sulama, yerini değiştirme ya da toprağı değiştirme gibi diğer yöntemlerde kimi zaman canlı tutmak için işe yaramıyor.

 

 

Solmuş Orkideyi Yeniden Canlandırın 3

Fakat orkideler solmuş gözükse bile, onları atmamalısın. Bunun için sağlam bir yöntemimiz var. Evet, deterjanın solmuş orkidelere cevap vermesi garip gelebilir. Ancak Expressen’in yazdığı bu numara gerçekten işe yarıyor.

YÖNTEM

Solmuş Orkideyi Yeniden Canlandırın 5


1. Lavaboya su doldurun.

2. Biraz deterjan ekleyin ve orkide bitkilerinizi lavaboya koyun.

 

 

3. Orkidenizi suda yaklaşık beş dakika bırakın, yapraklarında temizlendiğinden emin olun.

4. Orkidelerin süzülmesine izin verin ve sonra onları her zamanki yerine geri koyun. Artık sağlıklı ve canlı orkidelerin tadını çıkarabilirsiniz!

Bu çok kolay yöntem ile orkideleriniz çok daha mutlu olacak. Kendiniz denemekten çekinmeyin ve uygulamanızın nasıl geçtiğini bizimle paylaşın. Arkadaşlarına paylaşarak yardımcı olabilirsin. Sana teşekkür edecekleri kesin!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.