Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ

Karbonat öyle bir ma-dde ki ne insan sağlığına verimleri saymakla biter ne de yaşama dair kullanım alanlarına.. Bazen kendisi çok tesirli bir i-la-ç kimi zaman çok tesirli bir deterjan : Bazen mucizevi tesirli bir oda spreyi, kimi zaman en tesirli bir kozmetik mahsulü..

 

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 1

 

1- Buz dolabında oluşan kokuları gidermek için: 1 kase karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun 4-5 gün geçince karıştırın ayrıca sebzeleri ve meyveleri koruyucu tesiri vardır.

 

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 3

 

2- Sig-a-r-a kokusunu önlemede: Karbonat ve sirkeyi karıştırıp odanın bir köşesine koyun odadaki kokuları yok edecektir.

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 5

3- Halı da ki kokuları gidermek için: 1-2 avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1-2 saat bekletin sonrasında elektrik süpürgesiyle iyice süpürün.

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 7

 

 

4 – Diş temizliğinde ve diş parlatmada: 2 günde 1 karbonatla yavaş bir şekilde dişlerinizi fırçalayın 2 damla çilek suyu da ilave edebilirsiniz

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 9

5 – Saç temizliğinde: Jöle ya da sprey kullanımı sonrası saçı temizlemek için orta boy bir şampuanın içine 1 çay kaşığı karbonat karıştırarak saçınızı yıkayın

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 11

6 – Bademcik iltahabında: 1/2 çay bardağı suya 1 çay kaşığı karbonat ilave edip gargara yapın

 

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 13

 

7 – Parlak ve canlı bir cilt için: Yüz arındırma kreminin içine 1/2 çay kaşığı karbonat karıştırıp cildinize 2-3 dakika usulca masaj yaparak uygulayın

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 15

8 – Yağ kirlerinde: Kirin üzerine karbonat dökün ve azıcık nemlendirin. Bir iki saat beklettikten sonra döktüğünüz bölgeyi silin.

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 17

9 – Lavabo açmak için: 1 su bardağı karbonatı lavabonuza dökün ve üzerine bir bardak sirke dökün ardından 2 litre kaynamış su ilave edip lavaboyu boşaltın..

EVDEKİ KÖTÜ KOKULARI YOK ETMENİN DOĞAL YÖNTEMLERİ 19

10 – Lavabo temizlemede: Lavabonuza karbonatı döküp limonla ovun, parlatıcı tesiri de vardır.

11 – Tırnak bakımında: 1 kase ılık su içine 1 çay kaçığı karbonat ilave edin ve ellerinizi 15 dakika suda bekletin, tırnak dipleriniz yumuşacık olacaktır.

12 – Çamaşır makinasında: Deterjan ölçüsünü yarı yarıya eksilterek karbonat ilave edip bitirin daha sıhhatli bir şekilde çamaşırlarınız temizlenecektir.

13 – Ter kokusu için: Banyo sonrasında yarım çay kaşığı karbonatı koltuk altınıza sürün ve ovuşturun koltuk altınız ter kokmayacaktır.

14 – Rutubet ve küf kokusu için: Dolabınızın bir köşesine ağzı açık bir kapta karbonat koyun naftalin beğenmeyenler için iyi bir koku gidericidir.

15 – Kettle ve termos temizliğinde: 2 kaşık karbonatı içine atınız üzerine kaynamış su ilave ediniz 1-2 saat bekletiniz ve yıkayınız pırıl pırıl olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.