Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Evde Hiç Zaman Kaybetmeden İyileşin Bu Doğal Antibiyotikle

08.01.2021
2.197
Evde Hiç Zaman Kaybetmeden İyileşin Bu Doğal Antibiyotikle

Sarımsak bildiğimiz en eski ve en etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. Antibiyotik fonksiyonları o kadar fazladır ki senelerdir hem ilaç endüstrisinde hem de ev tedavileri olarak kullanılmaktadır.

 

 

Size vereceğimiz tonik tarifiyle vücudunuzdaki yaralar sorunlu bölgelerden kolayca kurtulacaksınız. Eğer uzun zamandır hastaysanız kısa sürede iyileşeceksiniz.

Evde Hiç Zaman Kaybetmeden İyileşin Bu Doğal Antibiyotikle 1

BU TONİK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER:
Çeyrek Soğan
2 taze acı biber
2 yemek kaşığı zerdeçal
2 yemek kaşığı rendelenmiş siyah turp
Çeyrek bardak dövülmüş sarımsak
700 ml elma sirkesi
Çeyrek bardak dövülmüş zencefil
HAZIRLANIŞI:

Evde Hiç Zaman Kaybetmeden İyileşin Bu Doğal Antibiyotikle 3

Eldivenlerimizi giyip, sirke hariç tüm malzemeleri bir kâsede karıştırıyoruz. Sonrasında karışımı cam turşu kavanozuna alıp sirkeyi ekliyoruz. Kavanozu sıkıca kapatıp sallıyoruz. 2 hafta boyunca serin ve kuru bir yerde saklıyoruz ve günde bir kez sallamayı ihmal etmiyoruz.

Çeşitli yemeklerinizde ve salatalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oldukça acı bir tadı olduğu için içerisine biraz limon ve portakal ekleyerek tadı yumuşatabilirsiniz.

Toniği yumuşatmak için su kullanmayın! Günde bir çorba kaşığı tüm hastalıklarınıza çare olacaktır. Bağışıklık sisteminiz güçlenir, hastalıklarınız daha kolay geçer.

Eğer bir hayli bulaşıcı ve yataktan çıkamayacak kadar hasta iseniz günde 6 kaşığa kadar içebilirsiniz. Tüm içerik doğal olduğu için hamile bayanların kullanmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.